2010-06-01

ROZRYWKA

Eliminacje do Reggae Day Festival

Zmaganiom konkursowym bacznie przyglądało się jury, w składzie którego zasiedli organizatororzy Reggae Day Festival oraz Wojciech „Broda” Turbiarz lider zespołu Habakuk, Grzegorz Nowicki pionier częstochowskiej sceny reggae (m.in. The Naturals, Reggae Inna Polish Stylee, Natural Stylee) oraz Anna Blukacz z RMF MAXXX. Prawie jednogłośnie choć po długich naradach przepustka na scenę tegorocznej edycji Reggae Day Festival została przyznana zespołowi GDP Squad z Uniejowa, który zaprezentował utwory w stylistyce reggae z elementami rock'a.

Wojciech „Broda” Turbiarz ogłaszając werdykt jury podkreślił, że bardzo chętnie zobaczyłby wszystkich wykonawców, którzy wystąpili tego dnia 5 czerwca na Reggae Day Festival, ponieważ każdy zaprezentował całkiem odmienny styl. Dodał też, że był to bardzo trudny wybór, gdyż niezwykle ciężko oceniać w jednej kategorii zespół grający na żywych instrumentach z sound systemem, w którym wokalista śpiewa do podkładu muzycznego prezentowanego z płyt winylowych.

Kamil „Kamilos” Ostrowski główny inicjator imprezy zapewnił, że podobny przegląd będzie towarzyszył przyszłym edycjom Reggae Day Festival, co z pewnością przyczyni się do promocji młodych talentów a być może niektórym otworzy furtkę do podboju sceny reggae w Polsce i poza jej granicami, bo jak dodał: muzyka nie zna granic.

GDP Squad

Początki zespołu sięgają roku 2005, przez skład przewinęło się kilku muzyków lecz od 2008 roku gramy w stałym składzie:
Jacek - wokal
Piotrek - gitara
Robert - bas
Siagan - klawisze
Tomek - instrumenty perkusyjne
Żana - perkusja

Gramy Reggae z elementami Rock'a. W repertuarze mamy 10 autorskich utworów. Działamy przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie. Koncertujemy głównie w Uniejowie i okolicach, na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Turek, Uniejów, Konin). Do naszych największych sukcesów zaliczamy bardzo dobrze przyjęty koncert w klubie muzycznym Stereo Krogs w Łodzi.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar