2010-05-27

ROZRYWKA

Energia na Pozytywne Wibracje Festival

Kolejni artyści festiwalu to pionierzy i jedna z największych gwiazd acid jazzowych i soulowych na świecie - brytyjska formacja Incognito wystąpi 23 lipca br. w Parku Zwierzynieckim w stolicy Podlasia. Dwie wcześniej potwierdzone gwiazdy to The Brand New Heavies (wystąpią 24 lipca) i Us3 (23 lipca).

Legendarna grupa Incognito to kolejna gwiazda Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku. Każdego dnia na scenie wystąpi kilka zespołów, łącznie 10 formacji. Dziś ogłaszamy, że w piątek 23 lipca fani Pozytywnych Wibracji usłyszą polskie i zagraniczne gwiazdy m.in. właśnie Incognito oraz Us3. Na sobotę 24 lipca zaplanowaliśmy wstępy The Brand New Heavies oraz kolejnych artystów, o których wkrótce poinformujemy, mówi Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu.

Grupa Incognito jest doskonale znana fanom kultowej serii płytowej Pozytywne Wibracje. Powstała prawie 30 lat temu i zachwyciła szeroką publiczność debiutanckim singlem "Parisian Girl", który ukazał się na płycie "Jazz Funk". Największą sławę na całym świecie przyniósł im wielki przebój "Always There". Tworzona przez nich muzyka inspirowana jest jazzem, funkiem i fussion, których korzenie sięgają amerykańskich lat 70-tych.

Od fenomenalnego debiutu zespół konsekwentnie utrzymuje ten sam styl muzyki, jednocześnie zachowując świeżość i oryginalność. Bluey - „serce” grupy (producent, lider, gitarzysta i tekściarz) na przestrzeni lat zapraszał do tworzenia muzycznego kształtu Incognito wielu artystów, stąd też tak różnorodne i genialne brzmienia, które można usłyszeć na 13 dotychczas wydanych płytach. Grupa współtworzyła m.in. z Chaką Khan, Jocelyn Brown oraz Stevie Wonderem. Oryginalny styl muzyczny osiągają dzięki perfekcyjnemu połączeniu znakomitych wokali oraz brzmieniu wielu instrumentów m.in. klawiszowych, dętych, smyczkowych. Każda kolejna płyta jest źródłem serii przebojów. Na swoim koncie mają takie hity jak “Don't You Worry 'Bout A Thing”, “We Got Music”, “I Hear Your Name”, "Get Into My Groove”. Kompozycje Incognito były remiksowane przez największe gwiazdy sceny kubowej: United Future Organization, Rogera Sancheza, Masters At Work, Blaze czy Carla Craiga. Na scenie w Białymstoku Incognito wystąpi w 12 - osobowym składzie na czele z założycielem zespołu Jean-Paulem Maunickem (aka Bluey) Na swoim koncie mają setki koncertów i dziesiątki tysięcy fanów na całym świecie, a każda trasa koncertowa jest doskonale przygotowana i staje się wielkim kulturalnym wydarzeniem, które docenia publiczność na każdym kontynencie.Stanisław Trzcinski, dyrektor artystyczny festiwalu zapewnia - Incognito na scenie w Białymstoku to najwyższa światowa półka oraz gwarantowana doskonała zabawa! Zespół momentalnie porywa wszystkich do tańca, a zarazem jest wprost stworzony dla koneserów szlachetnych dźwięków. Publiczność festiwalu usłyszy genialną muzykę i zaskakujące instrumentalne improwizacje! Poczuje niesamowitą eksplozję energii!. Zobaczy jak członkowie legendarnej formacji występując na scenie czerpią radość i wkładają prawdziwe uczucia w swoją muzykę. Bardzo rzadko na jednym festiwalu spotyka się zarówno Incognito, jak i The Brand New Heavies. Te grupy w połowie lat 90-tych stworzyły modę na połączenie czarnych przebojowych rytmów, soulowych wokali i acid jazzowego instrumentarium. Obie kapele były absolutnym abecadłem płyt Pozytywne Wibracje. Natomiast zespół Us3 zdobył w tej kategorii największą popularność na wszystkich kontynentach. Taki festiwal trudno będzie zapomnieć. Obecność dla wielbicieli pozytywnych brzmień – obowiązkowa!Bilety na Pozytywne Wibracje Festival 2010 są dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych: Eventim (www.eventim.pl), Ticketonline (www.ticketonline.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl), kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce, ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie: Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl ), SHORTCUT w Traffi-Clubie, ul. Bracka 25 (www.shortcut.pl), Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15, Centrum Handlowe Promenada 22 611 39 39

Więcej informacji o Pozytywne Wibracje Festiwal na oficjalnej stronie wydarzenia:
www.pozytywnewibracjefestival.pl

Organizatorem Festiwalu jest agencja marketingu muzycznego STX JAMBOREE.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar