2010-05-18

Warto odwiedzić...

Tatry z przewodnikiem na komórkę

Propozycja Bezdroży to odkrywanie Tatr dzięki najnowszej technologii, której jeszcze w tak przyjaznej i prostej do użycia formie nie było! „Dzięki nawigacji GPS i dokładnej, kolorowej mapie wszyscy użytkownicy aplikacji zobaczą, w którym miejscu są i jak daleko pozostało od obranego celu.” – mówi Grzegorz Marchut, GIS/ Cartographer Wydawnictwa Bezdroża. – „Na mapie znajdują się ikony poszczególnych obiektów na trasie, a pod nimi kryją się opisy i zdjęcia, które z pewnością umilą każdą wędrówkę. Także świadomość pozycji GPS niejednokrotnie pozwala uniknąć niebezpieczeństw związanych ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a wysłanie aktualnej lokalizacji SMS-em może być niezastąpioną funkcją w krytycznych sytuacjach” – dodaje.

Doskonałym uzupełnieniem tras komórkowych są opisy zawarte w przewodniku „Tatry. Polskie i Słowackie”, bowiem nowoczesna technologia i wyczerpujące informacje zebrane przez autorów Wydawnictwa Bezdroża pozwalają patrzeć na góry z zupełnie nowej perspektywy.

Aplikacje tatrzańskie na komórkę to...
• 20 wybranych szlaków, opracowanych na podstawie przewodnika Wydawnictwa Bezdroża "Tatry. Polskie i Słowackie"
• Bezpieczne i wygodne przemierzanie szlaków nawet w trudnych warunkach atmosferycznych
• Możliwość śledzenia bieżącej lokalizacji GPS
• Możliwość wysłania współrzędnych GPS SMS-em
• Intuicyjne połączenie najnowszej technologii i funkcjonalności pomocnych w górskich wędrówkach
• Bardzo dokładne mapy
• Opisy i zdjęcia miejsc na szlaku

Aplikacja działa na większości telefonów komórkowych o ekranach 240x320 px i 320x240 px lub większych. Lista telefonów dostępna jest na stronie internetowej. Do pobrania są dwa rodzaje aplikacji: poniżej 1 MB i powyżej 1 MB.

Pobranie, instalacja i uruchomienie aplikacji na telefonie są intuicyjne i nie wymagają zaawansowanej wiedzy technologicznej. Koszt pojedynczej aplikacji: 7 złotych.

Trasy bazują na aplikacji GreenPhoneGuide.com. Więcej o aplikacji:
http://bezdroza.pl/tatry.html.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar