2010-04-29

Warto odwiedzić...

Celujące stolice Paryż i Barcelona

Przewodniki-Celowniki to nowatorskie publikacje turystyczne opisujące najciekawsze miasta i regiony Europy. Ich wyróżnikiem są dokładne mapy oraz zwięzłe, przygotowane w formie leksykonu i ilustrowane zdjęciami opisy atrakcji turystycznych. Całość uzupełniają interesujące wiadomości na temat zjawisk kulturowych, charakterystycznych dla danego obszaru.

Struktura przewodników i system odsyłaczy zostały pomyślane tak, aby jak najłatwiejsze było powiązanie tego, z czym spotkamy się w terenie, z dostarczającym podstawowej wiedzy opisem. Przejrzysta forma, zwięzłe opisy i łatwe przechodzenie pomiędzy częścią opisową a mapami są niewątpliwymi atutami tej serii.

Przewodnik-Celownik po Barcelonie daje podróżnikom wolność w wyborze atrakcji, pozwalając dostosować indywidualne zainteresowania turystyczne do nieubłaganego upływu czasu oraz trudności wynikających z lokalizacji w przestrzeni. Czy możliwe jest poranne zwiedzanie La Rambla i Plaça de Catalunya, w południe odwiedziny w Museo Nacional de Arte de Catalunya, po obiedzie wędrówka po wzgórzu Montjuic, a wieczorem wyjazd na wieże Sagrada Familia? Oczywiście!

Barceloński Celownik nie tylko pozwoli szczegółowo ułożyć plan zwiedzania na konkretny dzień, ale także w klarowny sposób przeprowadzi przez najpiękniejsze zakątki miasta Gaudiego.Podobne możliwości daje Celownik po Paryżu. Poranna porcja ruchu w przepięknym Ogrodzie Luksemburskim, po lunchu spacer po Cité z zachwycającą Sainte-Chapelle, popołudnie spędzone w Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou, a późnym wieczorem podziwianie panoramy miasta z wieży Eiffla? W imponującej stolicy marzeń Europejczyków, łączącej tradycję z nowoczesnością, z Celownikiem w ręku można bez problemu umiejscowić w planie zwiedzania wszystkie atrakcje, które od zawsze nas kusiły. A czas i odległość staną się sprzymierzeńcem tych planów.

Nowe przewodniki dają swobodę podczas zwiedzania oraz prawdziwą wolność i niezależność w trakcie wycieczek i podróży. Mapa, tekst i zdjęcia uzupełniają się i tworzą wzajemnie powiązaną całość, która sprawia, że samodzielna wędrówka po mieście staje się prawdziwą przyjemnością! Dotychczas w serii Celowników ukazały się – oprócz „Barcelony” i „Paryża” – przewodniki po Rzymie, Pradze i Budapeszcie. Do grona Celowników dołączy w najbliższych tygodniach przewodnik po wybrzeżu Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry."Barcelona", Dominika Zaręba, wyd. 1, Seria Przewodniki-Celowniki, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 208, s. 192, cena: 29,90 zł.
"Paryż", Aneta Pazik, Joanna Uchto, wyd. 1, Seria Przewodniki-Celowniki, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2010, s. 192, cena: 29,90 zł.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar