2010-04-15

Twarz

ELICINA dla skóry

Systematycznie stosowane pozwalają odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry, redukują blizny i przebarwienia oraz wypełniają zmarszczki. Produkty są hipoalergiczne, nie powodują podrażnień, a ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi, przeprowadzonymi przez charytatywną fundację COANIQUEM.

W 1980 roku chilijski biolog Dr. Bascunan założył farmę ślimakową, w celu ochrony tego gatunku przed wymarciem. Pracownicy farmy, mający bezpośredni kontakt ze ślimakami stwierdzili, ze zdziwieniem, że skóra na ich rękach stała się gładka, świeże rany goją się szybciej a blizny i brodawki zupełnie znikły. Zaczęto zastanawiać się, co jest przyczyną takiej sytuacji. Okazało się, że natura obdarzyła ślimaki śluzem, o wyjątkowych właściwościach. Śluz wytwarzany podczas przemieszczanie się ślimaka, pełni funkcję ochronną i regeneracyjną dla naskórka, narażonego na otarcia, skaleczenia i niekorzystne warunki podłoża po którym porusza się ślimak. Badania kliniczne potwierdziły lecznicze działanie śluzu oraz wykazały, że krem zarówno ilościowo, jak i jakościowo, zawiera składniki odpowiednio dobrane do pielęgnacji skóry ludzkiej. Dlatego właśnie zaczęto pozyskiwać ten składnik i wykorzystywać go w kosmetologii. Zbierany śluz jest biologicznie oczyszczany i zgodnie z wytycznymi Good Manufactory Practice poddany dalszej obróbce. Następnie wykorzystuje się go m.in. w przemyśle kosmetycznym. Podczas zbierania śluzu ślimaki nie są narażone na jakiekolwiek obrażenia.

GŁÓWNE SKŁADNIKI ŚLUZU ŚLIMAKA:
• Alantoina – regeneruje tkankę skórną, działa łagodząco.
• Kolagen i Elastyna – powodują, że skóra staje się gładka, napięta i jędrna, pełnią funkcję nośnika składników odżywczych wchłanianych przez skórę.
• Kwas glikolowy – wnika do najgłębszych warstw skóry i regeneruje ją, usuwa martwe komórki naskórka, wygładza i odmładza skórę, jest transporterem dla elastyny i kolagenu, które dzięki temu są lepiej wchłaniane.
• Naturalne antybiotyki – w przeciwieństwie do sztucznych antybiotyków są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry. Zwalczają bakterie, które wywołują trądzik, trądzik różowaty i inne infekcje skórne, również grzybice.
• Witaminy A, C i E – pełnią kluczową rolę w odżywianiu i regeneracji skóry.

ELICINA jest jedynym na rynku światowym kremem, w którym zawartość śluzu ślimaka chilijskiego stanowi aż 80% kosmetyku. Tak wysoka koncentracja śluzu zapewnia odpowiednią dla naturalnego odżywania skóry zawartość protein takich jak: kolagen, elastyna, alantoina, naturalne antybiotyki i witaminy dzięki czemu gwarantuje wysoką efektywność działania produktu. Ponadto kwas owocowy, znajdujący się w śluzie zapewnia łagodny peeling, usuwając obumarłe komórki tkanki skórnej co umożliwia głębokie wnikanie odżywczych składników kremu w skórę.

Cena: 135 zł
Pojemność: 40gNOWOŚĆ !
ELICINA PLUS to krem przeznaczony do pielęgnacji cery dojrzałej. Dzięki zawartości kolagenu i elastyny kosmetyk doskonale redukuje i wypełnia zmarszczki, dodając skórze młodzieńczego blasku. Dodatkowo produkt został wzbogacony o składniki nawilżające, dzięki czemu polecany jest również do skóry suchej. Wyjątkowo łagodna formuła Eliciny Plus sprawia, że kosmetyk może być stosowany w przypadku skóry skłonnej do podrażnień i alergii.

Cena: 140 zł
Pojemność: 40gPRODUKTY DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE INTERNETOWEJ: www.elicina.pl

SPOSÓB UŻYCIA KREMÓW ELICINA I ELICINA PLUS:
2 razy dziennie (rano i wieczorem) na umytą skórę nanieść, omijając okolice oczu, taką ilość kremu, aby przy wcieraniu powstała jednolita biała powłoka. Tą powłokę należy wmasowywać, aż do jej całkowitego wchłonięcia. Na nałożoną warstwę kremu można stosować makijaż oraz kremy ochronne i nawilżające. Po około 5 do 10 dniach stosowania kremu może dojść do pogorszenia stanu skóry. Co oznacza, że krem zaczął swoje działanie. Niewidoczne jeszcze stany zapalne, wągry oraz inne zanieczyszczenia w głębszych warstwach skóry są wydobywane na jej powierzchnię. Po kilku dniach następuje wyraźna poprawa stanu skóry która staje się bardziej elastyczna, gładka i jędrna. Po 6 tygodniach stosowania kremu zaleca się przerwę na 1 tydzień aby nie odzwyczaić skóry od produkcji kolagenu i elastyny.

ZASTOSOWANIE KREMÓW ELICINA I ELICINA PLUS:

1. Blizny każdego pochodzenia, rozstępy. Do prawidłowego funkcjonowania tkanka skórna potrzebuje protein. W śluzie ślimaka proteiny występują pod postacią alantoiny, elastyny i kolagenu. Przy pomocy kwasu glikolowego przedostają się do głębszych warstw skóry, gdzie rozpoczynają działalność regeneracyjną. Szczególnie wysoką skuteczność krem wykazuje w redukcji blizn różnego pochodzenia: pooparzeniowych, chirurgicznych i bliznowców. Stosowany systematycznie zmiękcza kurczącą się tkankę blizn, wygładza ją, oraz przywraca mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu redukuje nawet przerośnięte blizny. Ponadto kosmetyk zapobiega rozstępom podczas ciąży oraz zmniejsza i powoduje blaknięcie już powstałych, świeżych, czerwonych rozstępów. Pierwsze efekty regeneracji naskórka pojawiają się po 2 do 9 miesięcy.
W 2000 roku fundacja charytatywna COANIQUEM zajmująca się pomocą poparzonym dzieciom przeprowadziła badania kliniczne, które wykazały wysoką skuteczność kremu przy reperacji blizn pooparzeniowych. Stwardniałe tkanki skórne stają się elastyczne nabierają jędrności oraz poprawia się ich pigmentacja. W okresie od sierpnia 1999 do marca 2000 zbadano skuteczność kremu Elicina na 36 osobach z bliznami pooparzeniowymi w 3 kategoriach: poprawa pigmentacji skóry, poprawa stanu tkanki łącznej miejscach zabliźnionych, redukcja zagłębienia skórnego blizny. Poprzez regularne stosowanie kremu na blizny osiągnięto znaczna poprawę we wszystkich trzech kategoriach. U 66 % poddanych badaniu osób zauważono poprawę w dwóch kategoriach. Szczególnie dobre efekty uzyskano przy normalizacji pigmentacji blizn oraz przeszczepów skórnych. Nie zanotowano żadnych objawów nie pożądanych. Skład i technologia produkcyjna kremu jest chroniona prawem patentowym przez World Intellectual Property Organization w Genewie.

2. Trądzik, trądzik różowaty, blizny po trądziku Trądzik jest chorobą skóry, której często towarzyszy stan zapalny oraz wzmożona aktywność gruczołów łojowych. Nie leczony może pozostawić na skórze przebarwienia, plamy i blizny. Przyczyną jego powstawania może być zanieczyszczone powietrze, kurz, a także kosmetyki które podrażniają skórę. Elicina dostaje się do najgłębszych warstw skórnych, gdzie naturalne antybiotyki zwalczają bakterie i likwidują ogniska zapalne przy ujściach przewodów gruczołów łojowych. Krem wywołuje efekt delikatnego peelingu, w następstwie czego obumarłe komórki naskórka zostają usunięte, a pory odblokowane. Składniki kremu mają wolny dostęp do porów, wnikając w głębokie warstwy skóry. Alantoina działa łagodząco na skórę, zmniejsza zaczerwienienie i usuwa trądzik różowaty. Ponadto kosmetyk pomaga w usuwaniu blizn potrądzikowych. Pierwsze pozytywne zmiany są juz widoczne po 2 do 4 tygodniach stosowania.

3. Zmarszczki, plamy starcze, przebarwienia Krem dzięki kwasowi glikolowemu odmładza skórę, a kolagen i elastyna, niezbędne do odnowy komórek, regenerują i wypełniają od wewnątrz ubytki w strukturze skóry. Dzięki temu, Elicina redukuje i wypełnia zmarszczki, wygładza cerę oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia pigmentacyjne. Kosmetyk może być stosowany do codziennej pielęgnacji jako krem przeciwzmarszczkowy. Jest również polecany do aplikowania pod makijaż lub inny krem.

4. Brodawki, grzybice, opryszczka, czyraki, podrażnienia skóry przy goleniu, ukąszenia przez insekty W przypadku wyżej wymienionych stanów zapalnych skóry oraz naskórka Elicina jest polecana do stosowania doraźnie. Zawarte w kremie naturalne substancje antybiotyczne są transportowane przez kwas glikolowy do głębszych warstw skórnych i tam łagodzą ogniska zapalne. Natomiast substancje proteinowe zwarte w kremie szybko regenerują uszkodzoną tkankę skóry.

Przygotowane na bazie śluzu ślimaka kremy Elicina i Elicina Plus firmy Cosméticos Elicina Ltda to owoc 15-letniej pracy badawczej laboratoriów kosmetyczno farmaceutycznych Lacofar Ltd. z siedzibą w Chile. Skład i technologia produkcyjna kremów jest chroniona prawem patentowym przez World Intellectual Property Organization w Genewie. Jedynym, oficjalnym importerem i dystrybutorem kosmetyków Elicina i Elicina Plus w Polsce jest firma Biomedic. W 100 % oryginalny krem powinien mieć naklejoną polską etykietę dlatego też firma Biomedic ostrzega przed dokonywaniem zakupu produktu na aukcjach internetowych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar