2010-04-14

ROZRYWKA

POLUZJANCI w Częstochowie

Zespół został założony w 1995 przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W początkowym składzie znaleźli się: Kuba Badach (wokal), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). W 1997 roku po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zmuszeni byli wówczas do zmiany nazwy, bo ówczesna wydała się organizatorom zbyt nieprzyzwoita. Wystąpili więc jako TheFormacja.W 2000 zespół poszerzony o klawisze Grzegorza Jabłońskiego oraz talent techniczny i muzyczny Marcina „Małego” Górnego, wydał debiutancką płytę pt. Tak po prostu (Sony Music Polska). Krążek promowały single: Na planecie pełnej ludzi, Nie ma nas, Tylko ty i ja. Teksty na płytę w większości napisał Janusz Onufrowicz (oprócz utworów Perfect Guy – napisanego przez wokalistę Kubę Badacha, Zocha – autorstwa Franciszka Piątkowskiego i Nie ma nas – autorstwa Jacka Falkiewicza).

W czerwcu 2002, dzięki staraniom Ewy Sokołowskiej, zespół zagrał koncerty w Avery Fisher Hall w Lincoln Center (Nowy Jork) oraz na Greenwich Village w klubie Baggot Inn.

Przygotowanie drugiej płyty wciąż się opóźnia, mimo singli Tralala300 i Najpiękniejsi (w duecie z Kayah) wydanych na Walentynki w 2005. Muzycy jednak w tym czasie współpracowali m.in. z Kayah, Gordonem Haskellem, Sistars, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Moniką Brodką.

W 2006 zespół przygotował piosenkę Ona, czyli ja, która promowała program na TVN Style pod tym samym tytułem, prowadzonym przez Joannę Brodzik.

Premiera drugiej płyty zespołu – Druga płyta – miała miejsce 11 lutego 2010.

Bilety na koncert Poluzjantów 18.04.2010 w Częstochowie są już dostępne na ternie całego kraju we wszystkich dobrych sklepach muzycznych, a także w sieci Ticketpro.pl

Cena przedsprzedaży 30 PLN / w dniu koncertu: 40 PLN

Przedsprzedaż w Częstochowie: Klub TFP Al. NMP 2, Cafe Belg Al. NMP 32, EMPIK Galeria Jurajska, EMPIK III Aleja, Media Markt, MEGA Avans Galeria Jurajska, Pub Hipnoza Al. Kościuszki 13

W związku z przedłużeniem Żałoby Narodowej i uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej odwołujemy wszystkie imprezy zaplanowane na najbliższy weekend. Nowe terminy koncertów zespołu Poluzjanci oraz FISZ'a zostaną podane do wiadomości.

Nowy termin koncertu zespołu Poluzjanci :

Poluzjanci: 12.05.2010 (środa) godz. 20:00 Bilety zachowują ważność, możliwe będą także zwroty gotówki w punktach zakupu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar