2010-03-29

DZIECIAK

Kolejna setka bajkowych szpitali

W grudniu ubiegłego roku setny oddział dziecięcy wypełnił się bajkowymi malunkami wyczarowanymi przez Macieja Kot. Do jubileuszowego projektu przyłączyła się firma Dekoral oraz gwiazdy polskiego show biznesu. W akcję włączyły się również Jolanta Kwaśniewska oraz Anna Dymna, które objęły projekt honorowym patronatem.

Artysta plastyk wspólnie z partnerami akcji podarował uśmiech już wielu małym pacjentom szpitali w całej Polsce. Kolejne sto oddziałów również zostanie przyozdobionych rysunkami artysty. Myślą przewodnią projektu jest hasło „by w kolorze mniej bolało”, czyli uprzyjemnienie pobytu dzieci w miejscach, które kojarzą się negatywnie. Żywe kolory mają zbawienny wpływ na samopoczucie chorych maluchów, co już od 10 lat, za pomocą barwnych, fantazyjnych malunków, skutecznie udowadnia Maciej Kot.

W pierwszych tygodniach 2010 roku zakończono dwa kolejne projekty bajkowych szpitali. Za pomocą magicznego pędzla malarza zaczarowany został oddział dziecięcy Szpitala Miejskiego Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Olkuszu. Projekt powstał przy współpracy z Fundacją Uśmiech dzieciom. Artysta, w poszukiwaniu nowych wyzwań kolorystycznych odmienił również wnętrze Centrum Pediatrii w Sosnowcu, w którym korytarze i ciągi komunikacyjne zamieniły się w radosne, barwne korowody.Maciej Kot już od 2000 roku zmienia wnętrza szpitalnych oddziałów dziecięcych w całej Polsce. Jako artysta o szerokiej wyobraźni pragnie prezentować wpływ barw na ludzką psychikę. Do udziału w swoich projektach zaprasza wielu znanych artystów, muzyków czy aktorów, pokazując tym samym, że każdy może wnieść odrobinę radości w życie chorych dzieci.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar