2010-02-18

Nowinki

Konkurs Czas Inspiracji zakończony

W kategorii „Profesjonalista” zwyciężył duet Paulina Połoz i Karolina Biadasz - studentki piątego roku łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Projektowanie Ubioru.
- Praca w duecie to dla nas wyzwanie, które daje możliwość konfrontacji indywidualnych pomysłów i odnajdywania ich wspólnego mianownika – oto ich motto.

- Innowacja, wolność myślenia, bezpretensjonalność, wyczucie w doborze tkanin, dojrzałość myślenia świadczy o zaangażowaniu w podejściu do mody. Przepiękna temperatura zdjęć i piękna oprawa stylizacyjna. To po prostu moda - tak uzasadnili swój wybór jurorzy: stylista Tomasz Jacyków, projektantka Agnieszka Maciejak, dziennikarz mody Michał Zaczyński, Bartosz Szlązkiewicz w imieniu nieobecnego mediolańskiego projektanta – Giorgio Galli’ego, oraz przedstawicielka organizatora - Anna Borg, Dyrektor Zarządzająca Timex Group Polska.Paulina Połoz i Karolina Biadasz, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

W kategorii „Amator” jurorzy przyznali dwie nagrody ex aequo: dla Oli Kawałko - za nowatorskie podejście w kreowaniu mody męskiej oraz dla Grzegorza Zielińskiego – w uznaniu jego potencjału w dziedzinie ilustracji modowej.

Tak wybór pierwszej z prac uzasadniło jury: - Brawa za współczesną formę! Wreszcie moda męska i wygrana walka z fakturami. Wart podkreślenia autorski projekt stroju. Autor genialnie rokuje w kontekście profesjonalnego zajęcia się modą.

- Staram się, aby moje projekty były nowatorskie i niepowtarzalne – mówi o swojej twórczości 19.-letnia Ola Kawałko, studentka pierwszego roku Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.Ola Kawałko, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

Kolejny laureat nagrody w kategorii „Amator” – 23-letni Grzegorz Zieliński - przyznał, że konkurs „Czas Inspiracji” to jego pierwsza przygoda z projektowaniem strojów.

- Przy swoich projektach starałem się w miarę dyskretnie wyciągnąć esencję charakteru poszczególnych modeli zegarków - powiedział.

- Piękna ilustracyjnie forma prezentacji projektów - w dobie głodu dobrej ilustracji modowej na rynku. Świetna inspiracja zegarkiem. Dojrzałość w rysunkowym przekazywaniu myśli - uzasadnili wybór jurorzy. Grzegorz Zieliński, Czas Inspiracji, 2009 / 2010Grzegorz Zieliński, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

Konkurs „Czas Inspiracji” trwał od grudnia 2009 do stycznia 2010. Zgłoszono do niego 726 prac – 226 w kategorii „Profesjonalista”, 500 w kategorii „Amator”. Internauci oddali na swoich faworytów blisko 40 000 głosów, zaś liczba komentarzy na konkursowych forach przekroczyła 11 000.

- Cieszymy się, ze konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem nie tylko profesjonalnych projektantów, ale także osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z modą. Mamy nadzieję, że przyznane przez jury nagrody i wyróżnienia pozwolą im rozwinąć skrzydła i umożliwią realizację marzeń o projektowaniu – mówi Anna Borg, Dyrektor Zarządzająca Timex Group Polska.

Wszystkie prace można oglądać na stronie www.czasinspiracji.pl. W marcu pojawi się tam film dokumentujący obrady jury i wręczenie nagród.
Partnerem konkursu był portal Wizaż.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar