2010-02-14

DEKORACJA WNĘTRZ

Żywo, zmysłowo, amarantowo

Amarant jest modny, nic zatem dziwnego, że takie gwiazdy jak Sarah Jessica Parker, Gwyneth Paltrow czy Natalie Portman chętnie sięgają po ubrania w tej wyjątkowej mieszance różu, czerwieni i fioletu. W 2006 roku gorące odcienie różu stały się także motywem przewodnim wystawy zatytułowanej "Pink not dead!" Maurycego Gomulickiego, m.in. dlatego że wygrywają z innymi barwami wyścig o przyciągnięcie naszego wzroku.

Nie może więc dziwić, że po amarant chętnie sięgają projektanci wnętrz i przedmiotów użytkowych. Intensywny i ciemny zrywa ze słodyczą różu i dysponuje ogromną siłą wyrazu. Amarant wykorzystany we wnętrzu na ścianach czy w dodatkach nie pozostanie niezauważony.Użycie amarantu wymaga dobrego planu jego aranżacji, w tym pomysłu na inne barwy we wnętrzu, które będziemy stosować z umiarem. Nie jest to jednak trudne, ponieważ sposobów na gwiazdorski amarant jest wiele. Dobrym sąsiedztwem dla tej barwy jest m.in. biel – przytulna kanapa, utrzymana w tej tonacji, zachęci do odpoczynku, stanie się centralnym elementem wnętrza i podkreśli mocny kolor ściany. Amarant można powtórzyć w dodatkach − intensywny róż stolika o nietypowej formie sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać elegancko. Propozycją dla osób, które lubią eksperymenty i cenią nowatorstwo, jest połączenie amarantowego z głęboką czernią mebli oraz srebrzystym grafitem dodatków rozświetlających pomieszczenie. Uzyskamy w ten sposób zmysłowe wnętrze. Natomiast pogodny klimat mieszkania stworzymy używając dużo bieli w postaci mebli, obok amarantowych ścian, w połączeniu z ciepłym pomarańczem i czernią elementów dekoracji.

Amarant, o różnym stopniu nasycenia, znajdziemy w bogatej ofercie kolorystycznej farby Optiva 5 marki Tikkurila. Optiva 5 jest lateksową farbą akrylową o matowym wykończeniu. Co więcej, farba nie kapie podczas aplikacji, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę – farba dobrze kryje – ta cecha ma istotne znaczenie w przypadku malowania ścian na wyrazisty kolor. Ponadto, wysoka jakość Optivy 5 sprawia, że przypadkowe zabrudzenia mogą być łatwo wyczyszczone przy pomocy zwykłej wilgotnej szmatki, a ściany pokoju na długo zachowują świeży wygląd.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar