2010-01-23

SPORT

Przyjemne z pożytecznym

Tenis i golf to dwie dyscypliny, opierające się upływowi czasu i od lat cieszące się wciąż ogromnym zainteresowaniem. Ich zasady są bardzo proste, wręcz intuicyjne. Obie rozwijają kondycję i wolę walki- i jeżeli wierzyć mistrzom - silna psychika jest w nich równie ważna, jak doświadczenie i odpowiedni trening. Zarówno tenis jak i golf pochodzą z Anglii, kraju dżentelmenów. Może to tłumaczyć, dlaczego pomimo coraz większej dostępności w Polsce, ciągle uważane są za sport ekskluzywny i drogi. Podstawowe wyposażenie do obu gier to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto zainwestować najpierw w tańsze kije lub rakiety i podnosić ich poziom razem z postępami w nauce.

Zanim hazard stał się jednym z głównych tematów poruszanych w mediach, już od prawie roku mogliśmy zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania pokerem w naszym kraju. Nie chodzi jedynie o grę na pieniądze - najwięcej grających osób używa do tego jedynie żetonów, ceniąc rozrywkę i dreszczyk emocji bardziej niż wygraną. Poker jest grą, w której wbrew pozorom niewiele zależy od szczęścia. Podczas rozgrywki ważna jest przede wszystkim doskonała pamięć, umiejętność liczenia szans, psychologia, odwaga, zdolność ponoszenia ryzyka – cechy, których rozwój przydaje się w codziennym życiu i prowadzeniu biznesu. Dlatego nie można się dziwić, że wieczory przy kartach, na stole pełnym żetonów cieszą się coraz większą popularnością.

W rankingu pasjonujących rozrywek znajdziemy też specjalne ośrodki jazdy wyposażone w tor, gdzie każdy kierowca może poczuć emocje, jakich brakuje na drogach. – Z naszych usług korzystają zarówno firmy jak i osoby prywatne - mówi Violetta Bubnowska z Toru Rakietowa, ośrodka doskonalenia techniki jazdy we Wrocławiu. - Jest to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu - zamiast kolejnego wyjazdu na grilla czy kursu tańca. Prawie wszyscy jesteśmy kierowcami, dlatego połączenie podnoszenia kwalifikacji ze świetną rozrywką jest w poczuciu wielu osób atrakcyjnym rozwiązaniem. W naszym kraju jedynym wyjściem, aby móc sprawdzić się w ekstremalnych warunkach jazdy jest uczestnictwo w oferowanym przez nas kursie lub notoryczne łamanie prawa. Oczywiście godzina jazdy na torze kosztuje znacznie mniej niż jakikolwiek mandat – żartuje Bubnowska.

Odpoczywając po pracy warto pamiętać aby nie była to tylko pusta rozrywka i zabicie czasu. Dzięki ogromnej ofercie różnych firm i instytucji możemy dobrze się bawić, jednocześnie wynosząc z tego coś wartościowego. Warto przecież łączyć przyjemne z pożytecznym.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar