2009-12-12

DZIECIAK

Szpital w kolorach marki Dekoral

Akcja, która odbyła się w dniach 26.11-6.12.2009 w warszawskim szpitalu przy ul. Niekłańskiej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ludzi o dobrych sercach. Do jubileuszowego projektu Macieja Kota przyłączyły się gwiazdy, takie jak m.in. Anna Wyszkoni z zespołem Łzy, Rafał Królikowski, Kasia Kowalska, Magdalena Boczarska, Janusz Panasewicz, Krzysztof Jankes Jankowski, Ranata Przemyk, Piotr Zelt, Michał Milowicz oraz muzycy z zespołu Video. Zaproszenie artysty przyjął róznież Św. Mikołaj, który przyleciał prosto z Laponii by odwiedzić polskie dzieci, którym wręczał prezenty. Święty podobnie, jak obecni goście odcisnął na jednej z kolorowych ścian swoją dłoń.

Jubileusz setnego projektu wypadł w Mikołajki, tym bardziej cieszy mnie, że mogłem w tym dniu podarować małym pacjentom uśmiech w prezencie. Niezwykle ważne dla mnie jest również to, że coraz więcej osób oraz instytucji włącza się w tego typu akcje. Przy jubileuszowym projekcie pomogły mi nie tylko gwiazdy ze szklanego ekranu, ale również Fundacja Uśmiech Dzieciom oraz partner akcji, marka Dekoral – mówi Maciej Kot.

Założeniem autorskiego projektu Macieja Kota jest to „by w kolorze mniej bolalo”, by pobyt dzieci w miejscach, w których przebywają z konieczności, nie kojarzył się z negatywnymi przeżyciami. Dlatego też malując artysta pragnie smutne, szare oddziały dziecięce i poradnie zmienić w bajkowe miejsca, gdzie zapomina się o bólu wnosząc tym samym jak najwięcej pozytywnych emocji oraz optymizmu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar