2006-12-01

ROZRYWKA

KLĄTA OSKARA CZY WOJNA PŁCI?

Tagi: Oscary
Statuetka Oscara , zaprojektowana przez Cedrica Gibbonsa, głównego dyrektora artystycznego MGM, przedstawia postać rycerza trzymającego miecz krzyżowców, stojącego na rolce taśmy filmowej z pięcioma klatkami, symbolizującymi oryginalne gałęzie Akademii: aktorów, scenarzystów, reżyserów, producentów i techników. Ponad 2389 statuetek zostało rozdanych podczas dotychczasowych ceremonii wręczenia Oscarów.


Od pewnego momentu pojawiły się spekulacje czy aby ta wyjątkowa statuetka, będąca najwyższą nagrodą doceniającą talent aktorski nie jest przeklęta. Skąd te przypuszczenia? Wystarczy popatrzeć na byłe laureatki Oskarów. Przykładem mogą tutaj być: Reese Witherspoon i jej mąż Ryan Phillippie . Dobrze pamiętamy ich z doskonałego filmu "Szkoła uwodzenia". Co się okazuje, zakochali się w sobie nie tylko na planie filmu, ale przenieśli tę miłość również w prawdziwe życie i czy przegrali z rzeczywistoscią, czy to złe moce owej statuetki? Po siedmiu latach małżeństwa para ogłasza separację. Sielanka kończy się a przyczyna... przyczyną ma być klątwa związana z Oskarem bo jak inaczej można było wytłumaczyć rozstanie prawdziwie kochającej się pary, która miała wszystko, czego tylko mogła zapragnąć? Podobnych przykładów jest wiele. Kolejnym mogą być losy Halle Berry czy Charlize Theron , które po zdobyciu statuetek dziękowały swoim partnerom, a potem te dwie znajomości szybko się skończyły.

Inny związek przypominający prawdziwą historię miłosną między Hilary Swank i Chad Lowe również nie skończył się happy endem. Spotkali się na jednym z hollywoodzkich bankietów i od razu między nimi zaiskrzyło. Zakochali się w sobie bez pamięci, a wtedy bardziej znany był Chad Lowe. Nie trwało to jednak długo, gdyż szybko zauważono nieopisany talent rewelacyjnej aktorki Hilary Swank, która dała popis swoich możliwości w filmie nagrodzonym Oskarem "Za wszelką cenę". Ona również pamiętała o mężu odbierając statuetki, dziękowała, że ją wspierał i był przy niej w najcięższych chwilach, niedługo potem spakowała się i wyprowadziła. Chad uzależnił się wtedy od leków antydepresyjnych, a potem stał się po prostu narkomanem. Powody wręcz teatralnych rozstań Denise Richards z Charliem Sheenem i Kate Hudson z Chrisem Robinsonem są znacznie bardziej prozaiczne, więc czy za wszystko należy winić Oskara? A może przyczyna tkwi w tym, że panowie przestali nadążać za małżonkami, które dostawały nominacje, odbierały statuetki, a o wywiady z nimi starały się najbardziej prestiżowe gazety w kraju...może to mężczyźni nie godzili się na to, by stać w cieniu i spokojnie patrzeć jak ich żony zgarniają wszystkie laury? Czy fakt, iż Oscarowa Reese Witherspoon za film żąda 29 milionów dolarów, co czyni ją najlepiej opłacaną aktorką Hollywood, a jej mąż Ryan może liczyć tylko na 2,5 miliona, nie jest frustrujący? Czy mężczyźni Hollywood wypowiadają płci pięknej wojnę?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar