2009-10-27

SPORT

XXI Bieg Niepodległości

Niech zobaczy nas cała Europa

W tym roku uczestnicy XXI Biegu Niepodległości będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu i stać się częścią „żywej”, biało-czerwonej flagi. Symbol narodowy utworzą zawodnicy, którzy przed rozpoczęciem ustawią się na starcie w białych i czerwonych koszulkach. Rozpoczynając Bieg w symbolicznym ustawieniu oddadzą cześć bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Wiele zależy od uczestników. To dzięki ich zaangażowaniu XXI Bieg Niepodległości może zostać zauważony nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Ważne jest, aby ustawić się na starcie tak, by móc utworzyć biało-czerwoną flagę. Do zobaczenia 11 listopada na trasie - uczcijmy odzyskanie niepodległości i niech zobaczy nas cała Europa” – mówi Janusz Kopaniak, Dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wielką flagę będzie można podziwiać dzięki pomocy PKO BP, bankowi z polskimi korzeniami. Dodatkową atrakcją będą dwie mapy Polski: jedna, przedstawiająca Polskę po III rozbiorze i druga, ukazująca ziemie II Rzeczpospolitej. Każda obecna na miejscu osoba będzie mogła zapisać się na kartach historii, składając podpis na mapie i robiąc na jej tle pamiątkowe zdjęcie.

Rekordowa liczba zarejestrowanych

Zapisy na Bieg ruszyły 15 października. Podczas pierwszych 12 godzin do udziału w Biegu Niepodległości zarejestrowało się ponad 500 osób, po 20 godzinach liczba sięgnęła 1 000. Liczba uczestników ograniczona jest do 7 tysięcy, warto więc się spieszyć. Zgłoszenia przyjmowane będą mianowicie do wyczerpania pakietów startowych lub do 11 listopada br.

XXI Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada, w środę o godz. 12.00. Zawodnicy pokonają nową, atestowaną trasę, liczącą 10 km. Poprowadzi ona głównymi ulicami Warszawy: Al. Niepodległości, Jana Pawła II, Anielewicza, Andersa, Marszałkowską i Koszykową. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy, ale również rolkarzy, zawodników na wózkach i uprawiających nordic walking. Swój udział w imprezie można deklarować na stronach www.wosir.waw.pl oraz www.biegniepodleglosci.com, a także osobiście w biurze ośrodka sportu i rekreacji „POLONIA” ul. Konwiktorska 6, wejście od ulicy Bonifraterskiej. Opłata startowa do 6 listopada wynosi 30 zł, w dniach 9 i 10 – 40 zł.

W Biegu nie ma przegranych Bieg Niepodległości, każdego roku gromadzi nie tylko miłośników sportu, ale także wielbicieli historii i tych, którzy swoją obecnością chcą dać świadectwo patriotyzmu. Dla wszystkich zawodników przewidziane są medale i dyplomy. Dodatkowo wśród uczestników, którzy zapiszą się i dokonają wpłaty do 6 listopada, rozlosowany zostanie sprzęt elektroniczny firmy NEC.

Natomiast do 25 października pod adresem: biuro@biegniepodleglosci.com, można przesyłać swoje zdjęcia w konkursie na najlepszą charakteryzację na Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wygrać może każdy bez względu na wiek i płeć. „W konkursie nie jest ważny wiek” – mówi Kazimierz Kowalczyk, Kierownik Działu Programowania i Organizacji Imprez Sportowych WOSiR. – „Osoba musi być tak ucharakteryzowana, żeby nikt nie miał wątpliwości, że jest to postać Piłsudskiego. Jeżeli to będzie kobieta, a będzie przypominała Marszałka ma szansę wygrać” – dodaje Kazimierz Kowalczyk.

Warto spróbować - na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar