2009-10-23

SPORT

Walka Gołoty i Adamka w Internecie

W najbliższą sobotę, 24 października br., będziemy świadkami walki stulecia – Andrzej Gołota contra Tomasz Adamek oraz wielkiego internetowego show. Równolegle do transmisji telewizyjnych już od 18.00 będzie można w telewizji internetowej ipla (www.ipla.tv) oglądać sześciogodzinną relację na żywo bez przerw reklamowych z Polsat Boxing Night. Internauci będą mogli zobaczyć on-line walki, studio, wywiady, relacje zza kulis. Transmisja dostępna będzie także dla osób z zagranicy z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych.

Na transmisję w internetowej telewizji ipla składać się będą materiały z Telewizji Polsat, Polsat Sport, studio sportowe, materiały i wywiady przygotowane przez dziennikarzy Polsatu i redakcję ipla. Przez sześć godzin bez przerw reklamowych nadawana będzie relacja z hali w Łodzi, gdzie zmierzą się giganci polskiej sceny boksu. Relacja dla internautów z Polski jest bezpłatna, osoby z zagranicy z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych także mogą obejrzeć relację w wysokiej jakości po aktywowaniu konta VIP. Do oglądania transmisji potrzebna jest aplikacja ipla, którą można bezpłatnie pobrać ze strony www.ipla.tv.

Całość spotkania będzie dostępna po spotkaniu także w formie VOD. Jednak to nie wszystko. Internetowa transmisja na platformie ipla pozwala także na komentowanie walki za pomocą czatu i dzielenie się swoimi emocjami z pozostałymi fanami bokserskich wrażeń. W tym celu w trakcie transmisji uruchamiany jest specjalny pokój na czacie.Z myślą o dziennikarzach i pasjonatach sportu redakcja Polsat i ipla przygotowują także platformę http://ipla.tv/polsatboxingnight na której na bieżąco będzie umieszczana relacja fotograficzna z walki, przygotowana przez dziennikarzy Telewizji Polsat.

Podczas Polsat Boxing Night zobaczymy aż siedem walk. Zmierzą się następujące pary bokserów: Krzysztof Szot – Łukasz Maciec, Maciej Zegan - Krzysztof Cieślak, Mateusz Masternak - Łukasz Janik, Wojciech Bartnik - Artur Szpilka, Damian Jonak– Mariusz Cendrowski, Grzegorz Soszyński - Dawid Kostecki oraz Andrzej Gołota – Tomasz Adamek. Ostatnia walka toczyć się będzie o mistrzowski pas IBF International w wadze ciężkiej.

Adamek to były mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBC i obecny mistrz kategorii junior ciężkiej federacji IBF. Jest młody, szybki i w bardzo dobrej kondycji. Dziewięć lat starszy od niego Gołota stawał na zawodowym ringu już 50 razy, wychodząc z niego 41 razy zwycięsko. Jest najpopularniejszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej.

Dla obu bokserów to ważna i ryzykowna konfrontacja. Tomaszowi Adamkowi w wadze junior ciężkiej, w której jest niekwestionowanym mistrzem świata, brakuje przeciwników. Gołocie marzy się poczuć uderzenie adrenaliy w walce z godnym siebie zawodnikiem, którym Tomasz niewątpliwie jest. Już w sobotę będzie można w ipla przekonać, się kto jest mistrzem.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar