2009-10-05

ROZRYWKA

Serial Dom nad rozlewiskiem

W niedzielę 4 października o 20:15 zasiadłam przed ekranem telewizora, by na programie TVP1 obejrzeć pierwszy odcinek serialu "Dom nad rozlewiskiem". W roli głównej można było zobaczyć Joannę Brodzik i po ogłoszeniu tej wiadomości, byłam trochę zdziwiona, gdyż Brodzik bardziej kojarzy się z przebojową 30-latką raczej niż mężatą i dzieciatą 40-latkę. Mimo wszystko można znaleźć pewne cechy Małgorzaty, którą poznajemy w książce w Joannie Brodzik.

Pierwszy odcinek to owszem romans z głuchoniemym Grzesiem, którego postać w filmie jest jeszcze bardziej intrygująca niż w książce, to małżeństwo Małgorzaty, jej uzdolniona córka, która w filmie gra na klawiszach, to również zwolnienie z agencji reklamowej, ale nic po za tym. Pierwszy odcinek nie jest zachwycający, a szczerze mówiąc nawet nudny, ale to nie oznacza, że nie obejrzę kolejnego, gdyż może podobnie jak z książką, akcja się rozkręci, gdy Małgorzata wyjedzie na Mazury.

W serialu jest z pewnością ciekawa obsada, ale czy coś więcej można napisać? Oczywiście gra Brodzik doskonała, gdyż należy ona do grona bardzo dobrych aktorek. Pierwszy odcinek to zapowiedź, może z każdym kolejnym będzie lepiej. Serialowi damy szansę, mimo, iż pierwszy odcinek nie powalił na kolana.

Przede wszystkim jednak polecam przeczytanie samej książki, bo już można było zobaczyć, że serial w żaden sposób nie dorówna doskonałej książce "Dom nad rozlewiskiem", ani jego kolejnym częściom, które są jeszcze lepsze niż pierwsza książka.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar