2009-09-26

FITNESS

Nowy trening według Nike

Nike Dynamic Training może być prowadzony zarówno w fitness klubie, jak i na świeżym powietrzu, a ćwiczenia odbywają się w tzw. arenach. Zajęcia te znajdziesz w sieci klubów fitness Gymnasion od połowy października br. Twórcą treningu jest Jay Blahnik, uznawany za jednego z najlepszych ekspertów w dziedzinie fitness.

Nike Dynamic Training został opracowany tak, aby angażować mięśnie całego ciała i kształtować wszystkie cechy motoryczne. Ćwiczenia wykorzystują pracę zespołową, współzawodnictwo i poczucie koleżeństwa pomiędzy uczestnikami, którzy wzajemnie się motywują.

,,Nike Dynamic Training jest przeznaczony do prowadzenia w klubie fitness, ale także na sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu. Trening outdoorowy to świetna alternatywa dla osób, które cały dzień spędzają w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Co więcej – można go zaplanować tak, że nie będzie nam potrzebny żaden dodatkowy przyrząd, bądź tylko jeden jego rodzaj (np. piłki lekarskie). Potrzebujemy do tego tylko trochę wolnego miejsca i w miarę równej nawierzchni (park, trawnik, boisko)” – mówi Karolina Ito, instruktor sieci fitness klubów Gymnasion, odpowiedzialna za szkolenia Nike Dynamic Training w Polsce.Nike Dynamic Training skierowany jest do osób aktywnych i zdrowych, zainteresowanych treningiem sportowym. Uczestnicy ćwiczą w zespole i przed rozgrzewką wybierają kapitana, a w niektórych przypadkach, dwóch kapitanów. Podczas ćwiczeń stosowane są różne ustawienia zespołów, w liniach, grupach i w parach. Każde ćwiczenie jest wykonywane przez około 2 minuty, ale może trwać dłużej lub krócej w czasie poszczególnych treningów, zależnie od poziomu sprawności i umiejętności uczestników. Niektóre ćwiczenia mogą obejmować przyśpieszanie i zwalnianie, inne mogą zawierać elementy podskoków i wypadów, jeszcze inne mogą skupiać się na skłonach, skrętach i skokach. Zajęcia odbywają się w tzw. arenie, której obszar wyznacza 8 pachołków. W arenie znajduje się strzałka wskazująca, w którą stronę należy się ustawić. Numery ćwiczących wskazują na ich kolejność. Jeśli nie ma numerów oznacza to, że wszyscy wykonują ćwiczenia równocześnie. Każda arena w pomieszczeniu może pomieścić do 8 ćwiczących, a arena na powietrzu nawet do 12 osób. Jeśli chętnych do ćwiczeń jest więcej, można połączyć odpowiednią ilość aren. W Nike Dynamic Training wykorzystuje się piłki lekarskie, ciężarki, stepy i maty. Możliwe jest również zorganizowanie całego treningu przy użyciu tylko jednego rodzaju przyrządu. Wiele ćwiczeń w ogóle nie wymaga użycia sprzętu. Nike Dynamic Training koncentruje się na 5 najważniejszych częściach składowych treningu sportowego i fitnessu: sile, ćwiczeniach kardio, stabilizacji, równowadze i na rozciąganiu. Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki i kończy się rozciąganiem i wyciszeniem. Zajęcia odbywają się w formie interwału, co znaczy, że naprzemiennie wykonuje się serię ćwiczeń o dużej intensywności i szybkim tempie z serią ćwiczeń o mniejszej intensywności i wolniejszym tempie ruchów. Wielu ekspertów i trenerów fitnessu uważa, że ten styl treningu zapewnia nie tylko dobre wyniki, ale także sprzyja efektywniejszej utracie tkanki tłuszczowej. Dodatkowe korzyści płynące z ćwiczeń Nike Dynamic Training to szybka i skuteczna poprawa zwinności, dynamiki i koordynacji a także zmniejszenie ryzyka urazów.

Zajęcia Nike Dynamic Training możesz wypróbować też we własnym zakresie – wystarczy, że zajrzysz na stronę nikewomen.com, gdzie w sekcji Nike Training Club czekają na Ciebie wskazówki oraz filmy instruktażowe. Po prostu wybierz obszar treningowy, który Cię interesuje i ćwicz! Możesz też zostać instruktorką dla swoich znajomych – oryginalne pomysły na spędzanie wolnego czasu są ostatnio bardzo dla topie, dlaczego więc nie zabrać przyjaciółek na zdrową, treningową sesję do parku?Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar