2009-09-04

Buty

Kolekcja Reebok Basquiat

Tagi: Reebok, buty
Nowa kolekcja Reebok to wyjątkowy mariaż sztuki i legendarnych modeli butów. Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji była twórczość wybitnego czarnoskórego artysty Jeana - Michela Basquia'ta. Jego grafiki malowane początkowo na murach Manhattanu były osobliwym połączeniem współczesnej "sztuki ulicy", napisów, elementów komiksu oraz graffiti. Dzięki swojej nietuzinkowości szybko wdarły się na salony sztuki, szokując ekspresją, barwami i stylem. Obrazy wyrażały ogromne tempo miejskiego życia, a królujące na nich bogactwo kolorów nawiązywało do mnogości barw Nowego Jorku. Dzięki temu niecodziennemu przekazowi, który wymykał się wszelkim kanonom i wzorom Basquiat zrobił zawrotną i błyskawiczną karierę w świecie nowojorskiej sztuki.

Reebok zainspirowany dokonaniami genialnego artysty ulicy postanowił wykorzystać jego dzieła i stworzyć unikalną kolekcję. Dzięki temu klasyczne buty Freestyle, Ex-O-Fit Plus Hi, Freestyle, czy NPC Clean nabrały niecodziennego charakteru. Grafiki i wzory wykorzystane na tych modelach są nawiązaniem do największych dzieł Basquiata - „Jimmy'ego Hendrixa współczesnej sztuki”.

Unikalną kolekcję stworzono z myślą o niezależnych i kreatywnych osobach, które chcą poczuć się niepowtarzalnie. Niesamowite połączenie stylów sprawia, że kolekcja ma wyjątkowy charakter. Zestawia jaskrawe kolory, śmiałe i intensywne, zderza wizerunek z napisem a bazgroły ze znakiem graficznym. Jest szalenie ekspresyjna i bardzo odważna w swej wymowie. Dodatkowo do każdej pary butów z kolekcji Reebok Basquiat dodawany jest plakat z reprodukcją prac artysty.

Ex-O-Fit Plus Hi – cena: 429 zł
NPC Clean – cena: 369 zł
Freestyle – cena: 429 zł
Classic Leather Lux – cena: 429 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar