2009-08-18

Czy wiesz, że...

Na urlopie bez alergii

Tagi: alergia
Naprzeciw takim potrzebom pacjentów wychodzi Claritine SPE – specjalista do walki z alergią. Ważne, że od niedawna lek ten dostępny jest bez recepty, w każdej aptece.

Claritine SPE to oryginalna loratadyna - teraz dostępna dla każdego. To duże ułatwienie dla pacjentów borykających się z sezonowymi alergiami na urlopie. Zwykle lekceważymy sezonowe objawy alergiczne, takie jak katar, swędzenie, łzawienie oczu czy obrzęk powiek, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Nieleczone alergie sezonowe mogą bowiem skutkować poważnymi zaburzeniami funkcji oddechowych i w efekcie prowadzić do astmy oskrzelowej. Tymczasem, aby uniknąć tak poważnych komplikacji zdrowotnych, wystarczy w odpowiednim czasie przeciwdziałać pierwszym objawom.

Szybkiej obronie przed atakiem alergenów służy właśnie łatwiejsza dostępność Claritine SPE. To udogodnienie dla alergików, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Opakowanie bez recepty zawiera 7 tabletek i zapewnia tygodniową kurację. Claritine SPE leczy uciążliwe objawy alergicznego nieżytu nosa, takie jak kichanie, wyciek z nosa, uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie i pieczenie oczu. Co ważne, wystarczy przyjmować 1 tabletkę na dobę. Badania wykazały, że lek nieznacznie wpływa na sprawność psychomotoryczną (na poziomie zbliżonym do placebo)*.

Polska znajduje się w światowej czołówce pod względem dolegliwości alergicznych. 40 proc. Polaków zmaga się z uciążliwymi objawami alergii**. Najczęściej powstaje ona na skutek zetknięcia alergenu z błoną śluzową nosa. Stan zapalny wywołują najczęściej pylące rośliny i roztocza. Alergenami mogą być też pleśnie, sierść, czy takie przedmioty codziennego użytku jak np. lateksowe rękawiczki. Stężenie alergenów jest różne w zależności od regionu. Podczas gdy alergicy z północy Polski oddychają z ulgą, mieszkańcy zachodnich regionów kraju cierpią z powodu pylącej pokrzywy. Nie są jednak narażeni na pyłki traw, które dotkliwie dokuczają mieszkańcom Mazur. Świadomość tego, co może nas uczulić i gdzie jest wyjątkowo ważna teraz, w środku sezonu urlopowego. Obecność Claritine SPE w torbie podróżnej na pewno okaże się pomocna każdemu, kto chce uchronić się przed objawami alergii i, co za tym idzie, zepsutymi wakacjami.

Cena leku: 14.64 PLN

* Charakterystyka Produktu Leczniczego
** Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce - ECAP 2008 zrealizowane przez Zespół Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar