2009-08-13

ROZRYWKA

Kobiety na ekranie

Trwa Festiwal Filmowa Stolica Lata. W każdy piątek, w warszawskim Ogrodzie Saskim, w ramach cyklu MultimediaOFF odbywają się pokazy najlepszych filmów polskiego kina niezależnego. Autorzy projektu MultimedialnaPolka.pl na 28 sierpnia przygotowali pokaz specjalny – kobiece kino niezależne. Zaplanowano projekcję filmów: „Tramwaj” w reżyserii Moniki Kuszynieckiej, „4 play gra wstępna” w reżyserii Konrada Daniela, „Regina” w reżyserii Piotra Żukowskiego oraz „Emilia” w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Seans rozpocznie się o godz. 21.15 w Ogrodzie Saskim.

Nasza firma od kilku lat realizując program MultimediaOFF wspiera twórców polskiego kina niezależnego. Przed wakacjami uruchomiliśmy też portal edukacyjny skierowany do kobiet pod nazwą MultimedialnaPolka.pl, który ma ułatwiać kobietom poruszanie się w świecie nowych technologii. Wpadliśmy na pomysł powiązania obu projektów i zorganizowania pokazu filmów, na który zapraszamy głównie panie. Pokażemy nagradzane na festiwalach, niezależne filmy opowiadające historie kobiet – mówi Krystyna Kanownik, Rzecznik Prasowy, Dyrektor Biura PR Multimedia Polska.

Pierwsze plenerowe spotkanie pod hasłem „Multimedialna Polka” odbyło się 10 lipca. Widzowie mogli zobaczyć dwa filmy „Między nami dzieciakami oraz „Kup teraz”, oba w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Plenerowy pokaz filmowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem sympatyków polskiego kina niezależnego.

Szczegółowy program wakacyjnych spotkań z kinem niezależnym w Ogrodzie Saskim można znaleźć na stronie www.multimediaoff.pl. Filmy z cyklu MultimediaOFF prezentowane będą w każdy piątek aż do końca wakacji.

Festiwal kin plenerowych Filmowa Stolica Lata trwa już od ponad miesiąca - wystartował 1 lipca. W ramach Festiwalu w różnych miejscach Warszawy odbywają się plenerowe pokazy filmów. Sponsorem tegorocznej Filmowej Stolicy jest spółka Multimedia Polska, dostawca kablowej telewizji cyfrowej z usługą wideo na żądanie VoD. Multimedia Polska wspiera twórców i produkcje polskiego kina niezależnego w ramach programu MultimediaOFF. Firma jest również inicjatorem powstania bloga eksperckiego Multi-blog.pl oraz projektu edukacyjnego skierowanego do kobiet MultimedialnaPolka.pl. Mają one zachęcać kobiety do korzystania z mediów cyfrowych i uczyć, jak samodzielnie poruszać się w świecie nowych technologii.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar