2009-06-18

Profilaktyka

Rodzina mlek Humana HA - profilaktyka alergii

U dzieci starszych, młodzieży i osób dorosłych częstymi schorzeniami alergicznymi, które obniżają komfort życia oraz utrudniają naukę i pracę, są astma, katar sienny i zapalenie spojówek.

Zazwyczaj choroby te mają początek we wczesnym dzieciństwie, a proces przechodzenia alergii pokarmowej w alergię wziewną, określa się mianem marszu alergicznego. Wszyscy mamy świadomość, że dla niemowlęcia najlepsze jest mleko matki, ale życie bardzo często pisze scenariusz, uniemożliwiający karmienie piersią.

W takich przypadkach, jeżeli chcemy uchronić dziecko przed rozwojem alergii, potrzebna jest mobilizacja i świadomość wyboru mleka o właściwościach jak najbliższych ideału, jakim jest pokarm od matki. Nie chodzi tylko o odpowiednią zawartość składników budulcowych i witamin, ale o skuteczną profilaktykę alergii, czego nie zapewniają standardowe mieszanki dla niemowląt.Z myślą o zapobieganiu uczulania się niemowlęcia na podawany pokarm stworzono mleko o zmniejszonej alergenności tzw. HA (hipoalergiczne), które zawiera białka poddane częściowej hydrolizie. Dzięki specjalnej technologii mleko typu HA (np. Humana HA 1 Premium) ma zmniejszony – w porównaniu do standardowych mieszanek – potencjał uczulający, a poza tym posiada unikalne właściwości, ułatwiające budowanie tolerancji pokarmowej.

Ponad 20-letnie obserwacje, dotyczące wykorzystywania mleka HA w żywieniu niemowląt, wykazały, że jest skuteczne w profilaktyce alergii, doskonale tolerowane i gwarantuje prawidłowy dalszy rozwój fizyczny i psychiczny. Mleko typu HA pobudza rozwój flory bakteryjnej o składzie zbliżonym do zasiedlającej przewód pokarmowy niemowląt karmionych mlekiem matki (tzw. efekt bifidogenny). Maluszki spożywające mleko HA mają mniejszą skłonność do zaparć niż otrzymujące standardowe mieszanki. Często po zmianie takiej mieszanki na mleko HA ustępuje kolka niemowlęca oraz normalizuje się rytm czuwania-snu.

Wielu lekarzy poleca mieszanki HA, np. Humana HA 1 Premium, dla maluszków z kolką oraz płytkim i przerywanym snem, stale sprawdzających dyspozycyjność rodzica. Specjalnie dla dzieci, które skracają odstępy czasu miedzy posiłkami, Humana proponuje Humana HA 1 Plus Premium, mleko hipoalergiczne z dodatkiem skrobi i maltodekstryn, które bardziej nasyci niemowlę i wydłuży jego sen.

Eksperci doradzają, aby podczas wyboru mleka do zapobiegania alergii kierować się jego skutecznością i smakiem. Mleko typu HA cechuje najwyższa skuteczność wśród dostępnych na rynku produktów do żywienia niemowląt, poza tym, w przeciwieństwie do wydawanych na receptę preparatów o znacznym stopniu hydrolizy białek (przeznaczonych do leczenia chorych z już rozwiniętą alergią), są smaczniejsze i promują rozwój upodobań żywieniowych, szczególnie jeśli chodzi o warzywa, typowych dla niemowląt karmionych piersią. Mleka z rodziny Humana HA bardziej niż pełne hydrolizaty, wprowadzają w świat smaków i zapachów, odnajdywanych w diecie ludzi zdrowych.

Jeżeli alergia występuje u jednego członka rodziny niemowlęcia to szansa na to, że i ono będzie chore, sięga 40%. Jednakże stosowanie mleka HA jest uzasadnione u wszystkich zdrowych niemowląt, a nie tylko z rodzin obciążonych alergią. Połowa dzieci uczulonych na pokarmy nie ma obciążonego wywiadu rodzinnego w kierunku występowania chorób alergicznych. Wykazano, że stan zdrowia dzieci żywionych w niemowlęctwie mlekiem typu HA jest lepszy niż jedzących zwykłą, standardową mieszankę.

Rodzina mlek Humana HA (Humana HA 1 Premium, Humana HA 2 z prebiotykiem) – najlepszy wybór gdy zamierzasz:
- zapobiec alergii
- zmniejszyć nasilenie kolki
- umożliwić spokojny sen

Mleka z rodziny Humana HA ( Humana HA 1 Premium, Humana HA 2 z prebiotykiem), wspierają rozwój dobroczynnych bakterii w przewodzie pokarmowym i naturalnie wzmacniają układ odpornościowy.

dr med. Kamil K. Hozyasz
Klinika Pediatrii Instytut Matki i Dziecka Warszawa

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar