2009-06-09

Profilaktyka

HEEL - ulga dla uczulonego nosa

Preparat szybko udrażnia nos, usprawnia odpływ wydzieliny, ułatwia oddychanie, a także – co bardzo istotne przy przedłużających się dolegliwościach – regeneruje błonę śluzową nosa.

Jest to niezwykle istotna cecha tego leku. Błona śluzowa stanowi naszą naturalną barierę ochronną przed alergenami, wirusami i bakteriami. Uszkodzona, pozbawiona możliwości regeneracji błona śluzowa nosa ułatwia wnikanie do naszego organizmu wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych oraz może powodować w przyszłości wystąpienie takich powikłań jak polipy nosa, zapalenie zatok obocznych nosa czy ucha środkowego.

Lek zawiera składniki roślinne i mineralne. Może być stosowany także u niemowląt oraz w długotrwałej terapii.

Działanie:
- regeneruje błonę śluzową nosa
- zapobiega zakażeniom wirusowym i bakteryjnym
- skutecznie wspomaga leczenie alergicznego nieżytu nosa

Zalety:
- nie powoduje polekowego nieżytu nosa
- jest dobrze tolerowany w długotrwałej terapii
- może być stosowany przez dzieci

Opakowanie: 20 ml
Cena: około 25 zł
Dostępny w aptekach

HEEL – stop alergii

Coraz więcej osób cierpi na alergię. Współczesny styl życia (stres, szybkie tempo, chemizacja żywności) i zanieczyszczenie powietrza sprzyjają występowaniu tej choroby. Dolegliwości alergiczne zaczynają się najczęściej przed 4-5 rokiem życia, zdarza się jednak, że cierpią z ich powodu nawet roczne maluchy. Najczęstsze postaci alergii to atopowe zapalenie skóry, astma oskrzelowa i katar sienny.

Miesiące wiosenno – letnie to szczególnie trudny czas dla alergików ze względu na tzw. alergeny wziewne (np. pyłki traw). Wiąże się z tym wyjątkowo często spotykany nieżyt nosa. W przypadku kataru siennego u podłoża kłopotów leży nadreaktywna błona śluzowa nosa – pierwsza bariera ochronna, z którą w trakcie oddychania stykają się liczne alergeny z otaczającego nas środowiska. Zapalenie błony śluzowej nosa powoduje, że do organizmu wnikają wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze, które w konsekwencji mogą prowadzić m.in. do powstawania polipów, przewlekłego zapalenia zatok, a w dalszej perspektywie nawet astmy oskrzelowej.

Objawy zazwyczaj pojawiają się natychmiast po kontakcie z alergenem, wówczas z oczu lecą nam łzy, z nosa katar, a na dodatek kichamy, często salwami. Wszystkie te objawy świadczą o tym, iż organizm chce pozbyć się alergenów. W ostatnich trzydziestu latach zaobserwowano w Europie podwojenie liczby osób wrażliwych na pyłki, szczególnie wśród osób młodych. Katar sienny pojawia się coraz częściej u maluchów w wieku 3-4 lat. Szczególnie często z jego powodu cierpią nastolatki.

Leczenie alergii jest konieczne ze względu na jej negatywny wpływ na odporność organizmu, a także możliwość poważnych powikłań. Niwelowanie dolegliwości stało się więc priorytetem nie tylko dla pacjentów – alergików, ale także dla lekarzy.

HEEL – tradycja i nowoczesność

Nazwa firmy Heel pochodzi od pierwszych liter łacińskich słów: Herba est ex luce, co dosłownie oznacza „zioła pochodzą ze światła”. Firma powstała w 1936 roku, dzisiaj jest jednym z największych producentów złożonych leków homeopatycznych na świecie i jedyną firmą produkującą leki antyhomotoksyczne. Centrala firmy mieści się w Niemczech, w Baden-Baden. Tu produkowanych jest ponad 200 preparatów w formie płynnej (krople doustne, aerozole) oraz ponad 100 leków w formie tabletek. Fabryki firmy znajdują się także w Belgii, Hiszpanii i USA. Leki antyhomotoksyczne firmy Heel są sprzedawane w 50 krajach świata (w 2007 roku sprzedaż firmy wyniosła 165 mln euro). Heel zatrudnia 1250 osób.

Heel przestrzega dyrektyw unijnych oraz wytycznych zawartych w European Homeopatic Pharmacopeia, a także zasad GMP (Good Manufacturing Practice), GLP (Good Laboratory Practice), GCP (Good Clinical Practice), GRP (Good Regulatory Practice), ICH (International Committee of Harmonization).

W Polsce leki firmy Heel są dostępne od 1990 roku. Heel Polska powstał 2 lipca 1999 roku i obecnie zatrudnia ponad 70 osób.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar