2009-05-17

FITNESS

Festiwal sportów ekstremalnych

W tym roku impreza odbędzie się już 23 i 24 maja na lotnisku Bemowo w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy – p. Jarosław Dąbrowski.

Podczas dwóch dni trwania G-SHOCK X-TREME 2009 odbędą się pokazy i zawody w pięciu dyscyplinach: trialu rowerowym, dirt style’u, skateboarding’u, kartingu oraz FMX. W ramach tej pierwszej, w niedzielę, we współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim, rozegrana zostanie pierwsza runda pucharu Polski. Pozostałe zawody odbędą się pod znakiem G-SHOCK X-TREME, a podczas wszystkich rywalizacji na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

„Już po raz trzeci organizujemy festiwal sportów, który idealnie współgra z wartościami jakie niesie ze sobą marka G-SHOCK. Super wytrzymałe zegarki są symbolem indywidualności i pokazaniem nastawienia do życia, a nie tylko czasomierzem. Nie przypadkiem wybierane są przez subkultury związane ze sportami ekstremalnymi, których podejście do życia współgra z ideą marki G-Shock. Dlatego G-Shock zbliża się także do swoich odbiorców poprzez imprezy typu G-SHOCK X-TREME oraz współpracę ze znanymi osobowościami jak Bartek Ogłaza czy Rafał Kumorowski” - informuje Rafał Zadara – Brand Manager zegarków CASIO, który jest również inicjatorem festiwalu sportów ekstremalnych. „W tym roku impreza odbędzie się na jednym terenie wspólnie z zawodami stuntu motocyklowego EXTREMEMOTO 2009, a wejście dla właścicieli G Shocka będzie bezpłatne” – dodaje.

Na potrzeby cyklo-trialu, na 2 dni, część płyty lotniska na warszawskim Bemowie zamieni się w wypełniony niecodziennymi przeszkodami tor. Zawodnicy zmierzą się tu z przeszkodami zbudowanymi z palet, kontenerów, gigantycznych szpul, betonowych elementów, a także wraków samochodów. Droga do zwycięstwa prowadzić będzie przez 10 zbudowanych w niezwykłej scenerii odcinków, a na pokonanie każdego z nich zawodnik będzie miał jednorazowo 2,5 minuty. Zawody rozgrywane będą na zasadach Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI, zaś punktacja przydzielana będzie zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego. Trial rowerowy to bez wątpienia najbardziej widowiskowa i emocjonująca dyscyplina kolarska, której nie mogło zabraknąć na G SHOCK X-TREME 2009.

Drugim punktem festiwalu będzie dirt style. W tej strefie znajdzie się specjalna rampa oraz dirt’y usypane z ziemi hopy, dzięki którym zawodnicy będą mogli zaprezentować swoje możliwości. O miano najlepszego walczyć będą na rowerach BMX oraz MTB wykonując wymyślne, zapierające dech w piersiach triki. Pod koniec dnia na podium staną autorzy najbardziej skomplikowanych, a zarazem najdoskonalszych technicznie ewolucji.

Trzecią strefą G-SHOCK X-TREME 2009 będzie stylowy skatepark. Znajdą się tam tzw. banki, funbox’y, rury i inne przeszkody – słowem wszystko, co lubią prawdziwi fani ekstremalnej jazdy na deskorolkach i rowerach. Najlepsi specjaliści w tej dyscyplinie z pewnością zostaną zauważeni i nie zawiodą się nagrodami, które przygotowali dla nich sponsorzy.

Czwarta strefa imprezy to GOKARTY IMOLA. Na zbudowanym przez specjalistów z najlepszego toru gokartowego IMOLA rozegrany zostanie puchar G-SHOCK’a z atrakcyjnymi nagrodami dla najszybszych kierowców. Ponadto, przez cały dzień wszyscy uczestnicy imprezy będą mieli okazję zasiąść za kierownicą jednego z pięciu dostarczonych przez Imolę gokartów i spróbować swoich sił pokonując ostre zakręty i rozpędzając się do prędkości 70 km/h.

Marka G-SHOCK zagości także w strefie FMX stworzonej w ramach trwającego równolegle na lotnisku Bemowo EXTREMEMOTO 2009. O niezwykłe show na najwyższym poziomie zadba tutaj Bartek Ogłaza – najlepszy polski zawodnik FMX, przy którego udziale powstanie sama strefa. Dzięki marce G SHOCK zaś, podczas trwania imprezy podziwiać będzie można jego niecodzienne umiejętności.

G-SHOCK X-TREME 2009 to nie tylko sport, ale i muzyka. O najlepszą możliwą oprawę wydarzenia zadba czołówka polskich DJów, a także inni artyści – raperzy, wokaliści i beatboxerzy. Nie zabraknie także pokazów tańca breakdance i New style oraz innych atrakcji. Szczegółowy program zarówno płaszczyzny sportowej, jak i artystycznej imprezy znany będzie już niedługo.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar