2009-05-14

ROZRYWKA

250 urodziny Guinnessa

Koncerty na cześć 250 urodzin Guinnessa odbędą się 24 września w Dublinie, Nowym Jorku, Lagos, Kamerunie i Kuala Lumpur. Legenda punk The Undertones, jak również brytyjski zespół, który króluje na pierwszych miejscach list przebojów Soul II Soul również mają wznieść szklanki, by wypić toast za wynalazcę trunku Arthura Guinnesa.

Główna impreza tego irlandzkiego wydarzenia odbędzie się oczywiście w legendarnym browarze St James’ Gate Brewerym w Dublinie, gdzie Guinness podpisał swoją pierwszą umowę dzierżawy. Jeden z dyrektorów znanej na całym świecie marki mówi: "Jestem dumny, iż jestem częścią 250 rocznicy urodzin i już się nie mogę doczekać aż wzniosę szklankę na cześć człowieka, który jest pełen inspiracji Arthura Guinnessa."

Jeżeli chodzi o końcowe decyzje, kto ma wystąpić podczas festiwalu to jeszcze do końca nie wiadomo. Swoje występy potwierdzili: The Undertones, Soul II Soul, The Enemy i Mystery Jets. Estelle, Kasabian, The Wombats, D’Banj, odnowiony Belfast DJ David Holmes, Mongrel, Noah & the Whale i Johnny Flynn również zgłosili swoje kandydatury. Główny koncert odbędzie się w magazynie Guinnessa, skąd będzie się odbywała transmisja na żywo, by wszyscy siedzący w pubach w całej Brytanii mogli obejrzeć wielkie wydarzenie jakim będzie festiwal na cześć 250 urodzin Guinnessa. Gdy zespół Black Eyed Peas będzie dawał koncert w Azji, w pubach w Dublinie będą się odbywałyinne ciekawe wydarzenia.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar