2006-11-23

Nowinki

CZY RZĄDZI TOBĄ MODA?

Nasza moda zmienna i nieobliczalna, prowokująca do opróżniania szafy, wymagająca od nas wiecznych zmian. Co przyniesie nam w tym sezonie? Czy jesteśmy na to przygotowane?


Na co postawiono w tym sezonie? Liczy się prostota, cicha elegancja i kobiecość. Wraz z nadejściem jesieni i zimy do łask wraca czerń i różne odcienie szarości, jednak by stroje nie były zbyt smutne warto w swojej garderobie mieć dodatki (i nie tylko) w ognistej czerwieni, jak również stroje w brązie, które rewelacyjnie łączą się z kolorem złotym. Szarość - jest bezpieczna i świetnie wygląda w odpowiednich proporcjach. Światowi projektanci używają jej na całych sylwetkach stosując różne jej odcienie.

Prostota kroju i kolorystyki stała się wyznacznikiem nowoczesnego stylu. Co możemy zaobserwować na modelkach? Dużo dzieje się w górnych częściach stroju, znacznie mniej na dole. Płaszcze lubią być o kilka rozmiarów za duże o długości 3/4, badź do samej ziemi dopasowane do figury. Na topie są również żakiety zbliżone wyglądem do tych z lat sześćdziesiątych, proste wełniane sukienki z odkrytymi ramionami. Projektanci w tym sezonie nie stosują żadnych upiększeń. Postawili na prostotę i kobiecość. Dla wielu kobiet jest to zapewne dobra wiadomość.

Ten sezon to zupełnie nowy wizerunek mody. Projektanci unikają zbędnego przepychu, ubarwiania. Kolor złoty to jedynie ozdobnik, czasem prawie niewidoczny. Na co należy postawić tej zimy? Swetry, swetry i jeszcze raz swetry. Grube, cienkie, krótkie, długie, obcisłe, wielgaśne...wszystkie z widocznym ściegiem bądź warkoczami. Jeżeli do tego dodamy szkocką kratę i wysokie buty do jazdy konnej, to mamy kolejny przepis na kobiecość. Wariant klasyczny - czerń w połączeniu z bielą - dla kobiet cieniących prostotę i klasykę, dla osób bardziej odważnych -połyskliwe materiały, transparentne szyfony, koronki i znów czerń, ale całkowicie osamotniona. Dla kobiet cieniących luksus wszysktie futrzaki i przeróżne cętki pojawiające się niemal wszędzie.


Sezon jesienno-zimowy oznacza powrót skóry zwłaszcza spódnic w kolano, które dodają ekstrawagancji i seksapilu każdej kobiecie. W czym będziemy się czuły pewniej niż w skórzanej spódnicy? Ważnym elementem garderoby są teraz legginsy, które można nosić do wszystkiego.

Planujesz kupić buty na ten sezon? Sięgnij po te, które mają koturny bądź grube obcasy. Bardzo modne są również botki z okrągłymi czubkami i kozaki pod kolana na płaskim obcasie przypominające męskie oficerki. Torebka... im większa tym lepiej, najważniejsze by była ze skóry. Jest również dobra wiadomość dla pań lubiących podkreślać talię gdyż nieodłącznym dodatkiem tegorocznej garderoby są paski szerokie, wąskie, skórzane, z dużymi, metalowymi klamrami.


Będąc świadomą tych wszysktich nowości i rewelacji, na co się teraz zdecydować? W modzie w tym sezonie panuje ogromna różnorodność. W następnym sezonie moda znowu nas zmusi do zmiany garderoby wprowadzając zupełnie coś nowego, więc co wybrać? Najlepiej wszystkiego po trochu, wtedy mamy pewność, że nasza szafa nie zostanie pusta gdy nadejdzie następny sezon jesienno-zmowy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar