2009-05-14

CIEKAWOSTKI

Gabinety z różową wstążką

Od trzech lat Stowarzyszenie Amazonki Warszawa – Centrum i Avon Cosmetics Polska prowadzą kampanię na rzecz popularyzowania badań kontrolnych piersi w gabinetach ginekologicznych. W ramach programu powstała sieć „Gabinetów z różową wstążką”, oferujących pacjentkom rutynowe badania palpacyjne piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych.

Gabinety te, wprowadzając najwyższe standardy, mają stać się przykładem dla wszystkich gabinetów ginekologicznych w Polsce – zmobilizować zarówno kobiety, jak i lekarzy do aktywnej profilaktyki raka piersi. Po raz pierwszy w historii program ma swoich ambasadorów - wspierają go piosenkarka Halina Mlynkova oraz ginekolog dr Paweł Guzik, pracujący w placówkach należących do sieci „Gabinety z różową wstążką” w Krośnie i Rzeszowie. Ich twarze znajdą się na tegorocznych plakatach i ogłoszeniach promujących program.

- Zdecydowałam się wspierać program „Gabinety z różową wstążką”, gdyż zdaję sobie sprawę jak ważne dla osiągniecie własnego celu, własnych marzeń czy założenia rodziny, jest zdrowie. Trzeba uświadamiać kobietom, że tak na prawdę badanie to mały krok, który może spowodować szczęśliwa przyszłość – mówi Halina Mlynkova, piosenkarka znana z zespołu Brathanki, pracująca obecnie nad nową płytą, mama i żona, zaangażowała się, by zachęcać kobiety do wykonywania badań kontrolnych piersi.

W całej Polsce funkcjonuje obecnie ponad 150 gabinetów ginekologicznych – przyjaznych piersiom „Gabinetów z różową wstążką”. Lista gabinetów znajduje się na www.avonkontrarakpiersi.pl. W ramach programu „Gabinety z różową wstążką” w czerwcu odbędzie się akcja „Sobota w Gabinecie z różową wstążką”, czyli badania USG piersi, dofinansowane z funduszy Avon Kontra Rak Piersi.Źródło: Avon Cosmetics

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar