
Noc u boku osoby głośno chrapiącej jednoznacznie kojarzy się z bezsennością. Na nic nie zdają się zakupione w aptece stopery, czy poduszka na głowie. Odgłosy chrapania są najczęściej tak silne, że możemy zapomnieć o spokojnym śnie. Jest to jedno z niewielu dolegliwości, które znacznie bardziej dotyka osoby z najbliższego otoczenia „chrapacza” niż jego samego. Według ostatnich badań na świecie żyje ponad 2 miliardy ludzi, którzy wydają nieprzyjemne odgłosy podczas snu.

Dlaczego chrapiemy?
Skąd bierze się chrapanie? Co je powoduje? Otóż w czasie snu, przy ułożeniu ciała na plecach, język cofa się, usta otwierają i dochodzi do zwężenia kanału nosogardła i gardła. To sprawia, że powietrze przeciska się trudniej do płuc i wirując, wywołuje charakterystyczny efekt akustyczny.

Chrapanie-przyczyną wielu dolegliwości...
To istotny problem medyczny, który zdecydowanie przyczynia się do pogorszenia zdrowia i jakości życia pacjenta. Następstwem chrapania jest gorsze dotlenienie organizmu. Po przebudzeniu osoba chrapiąca odczuwa poranne bóle głowy, ogólne osłabienie, przygnębienie i zmęczenie. Po dłuższym czasie chrapanie może być przyczyną kłopotów z koncentracją i zapamiętywaniem, senności w ciągu dnia, osłabienia libido, depresji, obniżenia wydajności pracy i zwiększenia ryzyka wypadków.

Jest już lekarstwo...
Od jakiegoś czasu istnieje jednak metoda, która w bardzo prosty i niezwykle skuteczny sposób jest w stanie zamienić bardzo głośne i uciążliwe chrapanie w miły, delikatny oddech.



Oni się nie słyszą...
Chrapanie to ogromny problem szczególnie dla kobiet, które bardzo często nie są w stanie znieść potwornego odgłosu wydawanego przez ich partnera w czasie snu. Dolegliwość ta prowadzi często to kłótni, a nawet rozwodów.
