2009-04-17

CIEKAWOSTKI

Polowanie na krokodyle

Wiemy, że w Afryce są już organizowane polowania na safari, a teraz taką przygodę możemy przeżyć również w Australii i to nie będzie byle co. Osoby uzależnione od adrenaliny będę mogły spróbować polowania na słonowodne krokodyle i to będzie całkowicie legalne.

Rząd północnego terytorium kraju włączy polowania na krokodyle jako część próbnego programu, który ma wejść w życie. Polowania na krokodyle zagwarantują nowe miejsca pracy dla miejscowy ludzi.

Zgodnie z artykułem w australijskiej gazecie ten próbny program będzie gwarantował możliwość zabicia 25 krokodyli w ciągu 5 następnych lat. Krokodyl musi mieć co najmniej 5 stóp (około 3 metry) lub więcej, strzelba musi być 340 kalibrowa lub większa, a srzały muszą być wykonane w głowę z dość bliskiej odległości, by zagwarantować szybką śmierć.

W Australii jest podobno ogromne zainteresowanie polowaniami na krokodyle, gdyż w tamtym rejonie nie ma zbyt wielu zwierząt oprócz bizonów, wołów, dzikich świń, kozłów i jeleni, na które można polować. Organizatorzy mówią: "To może wypalić, ale 25 korkodyli przez 5 lat to za mało. Nie wiem skąd oni wzięli taką liczbę, to głupie. Będziemy o to walczyć."

W rejonie, gdzie maja być organizowane polowania na krokodyle jest 80 tys. krokodyli, oczywiście organizacje broniące prawa zwierząt sprzeciwiaja się.

Źródło: latimes.com

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar