2009-04-05

DZIECIAK

Fundacji Dr Clown dla dzieci

Śmiech pomaga uśmierzyć ból i przyspiesza leczenie, dlatego lekarze zalecają go wszystkim chorym. Nawet wymuszony śmiech daje dobre efekty terapeutyczne. Wszystkie zalety śmiechu zna Fundacja „Dr Clown”, która jako jedyna w Polsce, od 10 lat prowadzi terapię śmiechem i zabawą dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Jest to program o zasięgu ogólnopolskim, realizowany w ramach różnorodnych projektów przez wolontariuszy w 18 oddziałach regionalnych, w 50 szpitalach dziecięcych, 25 placówkach specjalnych, takich jak: ośrodki dla dzieci niepełnosprawnych, domy dziecka, świetlice socjoterapeutyczne i świetlice środowiskowe.

„Siłą naszej Fundacji są zaangażowani i pogodni wolontariusze. Oprócz wykształcenia z zakresu psychologii, pedagogiki specjalnej, rehabilitacji pielęgniarstwa itp. są stale szkoleni w zakresie różnych form artystycznych. Stosują atrakcyjne metody terapii po to, aby chore dzieci miały siłę do walki ze strachem, bólem i poczuciem zagrożenia związanym z pobytem w szpitalu. Kolorowi terapeuci swoją pozytywną, pełną humoru pantomimą, żartami, piosenkami, żonglerką oraz wspólnymi zabawami wprawiają najmłodszych w dobry nastrój. Zawsze przysiądą na łóżku dziecka, przytulą, porozmawiają i podarują czerwony nosek – symbol Fundacji. Dzięki takiej terapii pacjenci wyzwalają w sobie siły psychiczne potrzebne do pokonania choroby, a co z tym idzie szybciej wracają do zdrowia.” - mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Fundacja „Dr Clown” stara się jeszcze efektywniej pomagać swoim podopiecznym. Ciągle pozyskuje nowych wolontariuszy, zaprasza do współpracy światowej sławy sportowców, lekarzy, psychologów oraz szuka nowych źródeł finansowania. W miarę napływu środków fundacja obejmie opieką jeszcze więcej szpitali i placówek specjalnych w całej Polsce. Każdy może pomóc Fundacji w rozszerzaniu działalności przekazując na jej konto 1% swojego podatku. Ponadto każdy może zostać wolontariuszem i aktywnie włączyć się w pracę na rzecz ciężko chorych dzieci. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby na naszych ustach zawsze gościł uśmiech.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar