2009-03-06

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała przed wiosną

Z radością czerpiemy energię z coraz cieplejszych dni i zaczynamy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Przybywa nam zapału do wypełniania codziennych obowiązków i rzucamy się w wir generalnych porządków, by przygotować się do nadchodzącej wiosny. Te zmiany tak nas pochłaniają, że często zapominamy wtedy o sobie. Kiedy zaczynamy snuć wakacyjne plany i oczami wyobraźni widzimy siebie na gorących plażach, przypominamy sobie o niedoskonałościach ciała, które zimą skrywane pod warstwami ubrań, stają się na wiosnę bardziej widoczne i uciążliwe.

Warto zatem zadbać o siebie wcześniej. Nie chcemy przecież, aby zbytnie krągłości, czy cellulit psuły nam nastrój. Z pomocą w odzyskaniu pięknego wyglądu skóry i sylwetki przychodzą najnowsze rozwiązania medycyny estetycznej. Jak wiadomo nie wszystko można z góry zaplanować, a wiosna lubi zaskakiwać swoim nieoczekiwanym nadejściem. Specjaliści z ITP Esthétique uspokajają jednak. Proponowane przez nich zabiegi i linie kosmetyczne są tak skuteczne, że nawet te z nas, które pomyślą o sobie dopiero w ostatniej chwili, przy zakładaniu zwiewnej sukienki, mogą liczyć na pomoc. Nowoczesne nieinwazyjne technologie i wspomagające je specjalne linie kosmetyczne pomogą nam poprawić kontury ciała, zwalczyć cellulit i ujędrnić skórę. Ważne, aby z problemami uporać się skutecznie, bezboleśnie, szybko, po cichu i bez śladów.

Dowiedzmy się i zobaczmy co proponują specjaliści. Przekonajmy się na własnej skórze.


Zacznij od mocnego uderzenia

Wiosenną kurację zaczynamy od walki z cellulitem i miejscowa otyłością. To problemy, które dotyczą wielu kobiet bez względu na wiek, sylwetkę, a nawet tryb życia. Walka z tymi niedoskonałościami wymaga połączenia wielu metod – odpowiedniej diety, aktywnego trybu życia, profesjonalnej pielęgnacji. Żadna z nas nie lubi jednak zbyt długo czekać na efekty i chce by rezultaty zabiegów były trwałe. Jeśli zatem chcemy szybkiej poprawy, to na początku kuracji warto sięgnąć po skuteczniejsze metody.

LipoShock to innowacja w walce z cellulitem i miejscową otyłością. Działa bezinwazyjnie, pozwala uporać się z pomarańczowa skórką oraz pozbyć się zbędnych centymetrów w obwodzie, a efekty widać już po kilku zabiegach. Urządzenie wyposażone jest w trzy głowice: ShockWave (głowica SW) i dwie Ultrasounds (głowica HF i LF). Unikalność LipoShock polega na wykorzystaniu siły działania niestosowanych wcześniej fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych. ShockWave to fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu. Intensywność oddziaływania tych fal powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych w procesie implozji. Siła jaką dysponuje ShockWave niweluje cellulit i miejscową otyłość na tak trudnych partiach ciała jak uda i pośladki znacznie skuteczniej, niż inne wcześniej stosowane metody. Dodatkowo działanie głowicy SW pobudza układ limfatyczny, poprawia unaczynienie i drenaż płynów. Moc Shock Wave uzupełniają ultradźwięki, które wprawiając w drgania błony komórek tłuszczowych powodują ich rozpuszczenie. Głowica Ultrasounds LF ma specjalny kształt. Wykorzystywana jest do zabiegów na dużych płaszczyznach. Pozwala to skoncentrować energię i ochronić wierzchnie warstwy naskórka. Głowica Ultrasounds HF, przeznaczona jest do partii powierzchniowych i uelastycznienia tkanki. Zabieg wykonuje się bezpośrednio na skórze. LipoShock rozbija, często bolesne, skupiska komórek tłuszczowych (mikro– i makroguzy). Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie – dokonuje się tego ręcznie lub przy pomocy urządzenia drenującego. Ilość i kształt głowic pomaga w dostosowaniu zabiegu do indywidualnych wymagań, a tym samym pozwala osiągnąć oczekiwany efekt. Skóra staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane. Liposhock rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch. Dodatkowo LipoShock poprawia napięcie skóry oraz likwiduje obrzęki poprzez pobudzenie krwiobiegu i układu limfatycznego. Efekt zabiegu potęgowany jest przez użycie skoncentrowanych substancji czynnych – kosmeceutyków z linii Ozo System Vanity Line. Linia ta jest bogata w substancje aktywne: fosfatydylocholinę, karnitynę oraz ozonidy. Fosfatydylocholina odpowiada za rozbijanie tłuszczu na kwasy tłuszczowe i glicerol. Dzięki temu rozbity tłuszcz jest łatwiej wydalany z organizmu, za co odpowiada kolejny składnik kosmetyków z linii Ozo System – karnityna. Ozonidy dostarczają energii komórkom oraz dotleniają tkanki przyspieszając przemiany komórkowe oraz drenaż. Na dwa dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz dwa dni po nim niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody dziennie, co przyspieszy drenaż tłuszczu oraz jego metabolizm.


Sześć w jednym

Choć technologia wykorzystująca fale dźwiękowe jest obecnie najbardziej innowacyjną, nieinwazyjną metodą walki z mankamentami takimi jak cellulit czy nadmiar tkanki tłuszczowej, to specjaliści z ITP Esthétique proponują także inne metody, które cieszą się ogromnym zaufaniem profesjonalistów.

Unikalność zabiegu i urządzenia Body Mix polega na komplementarnym wykorzystaniu sześciu sił, które, sprzymierzone ze sobą, zapewniają znakomite rezultaty terapii. Promieniowanie lasera ułatwia ,,spalanie tłuszczu’’ oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Głowica RF oddziałuje bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową, obkurcza i porządkuje zwiotczałe włókna, poprawia metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację. Wielofunkcyjna głowica Hi Power łączy fotostymulację, krioterapię i masaż endodermiczny. Fotostymulacja i krioterapia usuwają zalegające w tkankach płyny i toksyny, poprawiają mikrokrążenie, co razem daje efekt mikrofitnessu naczyń. Masaż endodermiczny poprawia ukrwienie tkanki, przyczyniając się do jej drenażu i oczyszczenia. Masaż sondą zasysającą modeluje figurę oraz stymuluje cyrkulację limfatyczną. Body Mix High Power nie tylko zwalcza cellulit w sposób szybki, trwały i bezbolesny, ale także zapobiega jego rozwojowi. Dodatkowo usuwa niedoskonałości sylwetki, modeluje figurę i obkurcza zwiotczałe tkanki. Oczyszcza je oraz usuwa zalegające w nich płyny i toksyny. Poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego. Efekt wymodelowania widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skuteczność terapii zależy od właściwej diagnozy. Dlatego indywidualny, efektywny program zabiegów ustala się przy pomocy specjalnych klisz termograficznych. Wzmocnieniu efektów terapii służą substancje czynne – kosmeceutyki z linii Ozo System.


Napięcie skóry rośnie

Siły grawitacji są nieubłagane. Spadająca z wiekiem drastycznie ilość kolagenu sprawia, że trudniej im się przeciwstawić. Nasza skóra zaczyna opadać, wiotczeć, traci elastyczność. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Jeśli do tego dołożyć obwisłości pozostałe po kuracji odchudzającej to znaczy, że już czas na zbawienny powiew Zaffiro.

Zmarszczki i inne niedoskonałości skóry związane z jej wiotczeniem można zlikwidować przy pomocy niezwykłego urządzenia i zabiegu Zaffiro. Za tą dźwięczną nazwą kryje się prawdziwy przełom w niechirurgicznym thermoliftingu skóry twarzy i ciała. Głowica Zaffiro, wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego, emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Skutkuje to ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Dodatkowo Zaffiro stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, co daje efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Niezwykle istotne są także zabiegi kończące i towarzyszące, które potęgują i utrwalają efekty liftingu. Polegają one na nałożeniu maseczki z ektoiny, kwasu hialuronowego i DNA z alg morskich oraz kuracji z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu. Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić. Zaffiro likwiduje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki. Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry. Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie. Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.


Osobisty trener neuronowy

Praca nad rzeźbą sylwetki kojarzy się z ogromnym wysiłkiem. Wymaga konsekwencji, systematyczności i ciągłej mobilizacji. Kiedy to wyzwanie zaczyna nas przerastać chcemy oddać się w ręce surowego, wymagającego trenera, który nas zdyscyplinuje i nie pozwoli nawet na chwilę wytchnienia. Tym jednak, którzy w szybszy i przyjemniejszy sposób pragną uzyskać spektakularne efekty polecamy nowego, osobistego „trenera” - urządzenie Stone-up.

Wykonywane za pomocą Stone-up zabiegi na ciało przynoszą zdumiewające rezultaty już po 20-25 dniach. Takimi wynikami nie mógłby się pochwalić nawet najbardziej wymagający trener.
Stone-up to technologia, która w zetknięciu z organizmem daje silny impuls nowym procesom fizjologicznym i biochemicznym. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany, sterowany elektronicznie zestaw podwójnych stymulatorów wzbogaconych o diody emitujące światło podczerwone. Przesyłane przez stymulatory impulsy elektryczne wraz ze światłem podczerwonym docierają bezinwazyjnie do niedostępnych innymi metodami obszarów ciała odpowiedzialnych za kontrolę określonych partii mięśniowych. „Ćwiczą” je, oddziałując na nie wytwarzanymi drganiami mechanicznymi. Podczas, gdy Stone-up generuje drgania mechaniczne i stymuluje połączenia nerwowe, pacjent odczuwa przyjemne, delikatne wibracje. Pomimo tego, że stymulatory umieszczone są bezpośrednio na ciele to nie dochodzi do żadnego kontaktu elektrycznego urządzenia z pacjentem, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Stone-up oddziałując na mięśnie powoduje ich lekki skurcz i swoiste „przeprogramowanie” ich działania. Za sprawą Stone-up w widoczny sposób wzrasta siła fizyczna oraz wytrzymałość. Masa mięśniowa zaczyna przyrastać. Urządzenie służy do wzmocnienia i wymodelowania sylwetki. Silnie i trwale kształtuje mięśnie, wzmacnia układ mięśniowy ciała i twarzy, rzeźbi sylwetkę, czyniąc ją harmonijną i piękną, nadaje sylwetce zdrowy i atrakcyjny wygląd. Działa bardzo precyzyjnie modelując dowolnie wybrany fragment ciała. Stone-up przywraca i utrzymuje prawidłowe napięcie skóry i tkanki mięśniowej, zwiększa siłę fizyczną i tolerancję na ból, poprawia elastyczność mięśni i usprawnia koordynację ruchową. Przywraca także prawidłową cyrkulację płynów organicznych. Stone-up stosowany jest także w zabiegach na twarz. Zabieg polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Stone-up używany jest także do wspomagania leczenia ortopedycznego i fizjoterapeutycznego, pozwalając terapeutom skuteczniej przywracać prawidłową dynamikę ruchową pacjenta. Dzięki Stone- up można szybko i bez wysiłku osiągnąć takie efekty, jakie dają żmudne, długotrwałe ćwiczenia na siłowni lub sali rehabilitacji.


Najnowsze trendy w ... wiosennej modzie

Po kuracji i profesjonalnej pielęgnacji czas pomyśleć o lekkich, zwiewnych kreacjach, lub zmysłowym stroju na romantyczne spotkanie. W najbliższym sezonie letnim królować będą półprzeźroczyste, delikatne tkaniny, odsłaniające całe nogi, ramiona, a fasony zaznaczać będą mocno wcięcie tali. Głęboki dekolt i odkryte plecy będę obowiązkowe w kreacjach wieczorowych. Dominować będą kolory skupiające uwagę na zgrabnej sylwetce .... .

Kreowanie trendów w ubiorze zostawiamy jednak profesjonalistom znającym się na modzie. Specjaliści z ITP Esthétique są jednak pewni, że projekty i fantazje kreatorów mody nie będą nas napawać lękiem, a wręcz przeciwnie. Poczujemy, że mogłybyśmy z powodzeniem zastąpić modelki na wybiegach, a oczy zebranych na widowni widzów śledziłyby nas z podziwem i nutą zazdrości.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar