2009-01-02

SPORT

Polscy wioślarze sportowcami roku

Po zmianach personalnych sprzed czterech lat, w ostatecznym i ciągle aktualnym składzie: Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński i Adam Korol, przez kolejne trzy lata byli nie do pokonania. Zdobyli w tym czasie trzy złote medale na Mistrzostwach Świata. Ostatnim osiągnięciem było tegoroczne olimpijskie złoto w zawodach wioślarskich. Sportowcy olśnili wszystkich swoją fenomenalną formą. Obecnie wioślarze rozpoczęli przygotowania do kolejnych Mistrzostw Świata trenując w swoich klubach sportowych. Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski trenują w Szczecinie, Michał Jeliński w Gorzowie i w Poznaniu, zaś Adam Korol w Gdańsku.

Marek Kolbowicz oraz Konrad Wasielewski zdobyli egzekwo I miejsce w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2008 w Zachodniopomorskim. Na Pomorzu I miejsce zajął Adam Korol, egzekwo z Leszkiem Blanik (gimnastyk).

Wierzymy, że rozstrzygnięcie plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2008 w Wielkopolskim również okaże się sukcesem dla wioślarzy, a tytuł przypadnie Michałowi Jelińskiemu.

3 stycznia 2009 nastąpi ogłoszenie wyników Plebiscytu na Najlepszego Sportowca oraz Najlepszej Drużyny 2008 organizowanego corocznie przez Przegląd Sportowy oraz TVP.

Mamy nadzieję, iż sukces złotych medalistów z Pekinu także zostanie doceniony. Trzymamy kciuki!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar