2008-12-21

SPORT

Mistrzowie Olimpijscy i uczniowie

19 grudnia do Centrum Olimpijskiego zawitali Złoci Medaliści z Pekinu. Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasilewski i Michał Jeliński spotkali się z młodzieżą warszawskich szkół sportowych. Zachęcali młodych ludzi do aktywnego, sportowego stylu życia. Na spotkaniu zagościł także Kajetan Broniewski - szef polskiej misji z Pekinu, dyrektor generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz legenda polskiego wioślarstwa. Podkreślił on, jak wielkie znaczenie miało tegoroczne zwycięstwo w historii polskiego sportu.

Spotkaniu od samego początku towarzyszyły wielkie emocje. Mistrzowie Olimpijscy opowiadali o tym, jak ciężko należy pracować, by osiągnąć tak wielki sukces. Mówili także o swoich chwilach zwątpienia i o tym, co sprawiło, że nie zatracili woli walki. Podkreślali jak ogromnym wsparciem była dla nich rodzina. Opowiadali także o tym, jak wyglądają ich treningi, wskazując jednocześnie na nieocenioną rolę urządzeń Forerunner, które zapewniły im skuteczne oraz bezpieczne przygotowania do startu w Igrzyskach. Ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników, Panowie zaprezentowali film z Igrzysk Olimpijskich. Emocje sięgnęły zenitu, gdy na ekranie pokazano końcowy moment wyścigu oraz wręczanie medali. Cała sala wzniosła owacje na stojąco. Nie zabrakło nawet łez wzruszenia.

Nasi „złoci” wioślarze byli niezmiernie zadowoleni z możliwości nawiązania dialogu z młodymi sportowcami, być może przyszłymi mistrzami. Udzielali im niezwykle cennych rad. Podkreślali, że poza sportem niezmiernie ważne jest wykształcenie, mimo iż nie łatwo połączyć naukę z treningami. Na koniec spotkania uczniowie ustawiali się w kilkunastometrowej kolejce, by osobiście zadać Złotym Medalistom pytanie, zrobić sobie z nimi zdjęcie lub poprosić o autografy. Spotkanie przyniosło wszystkim nie tylko wiele radości, ale również pożytku. Młodzi ludzie z podziwem patrzyli na Mistrzów Olimpijskich i z zapartym tchem słuchali ich opowieści, chcąc zapamiętać wszystkie wskazówki. Na tym właśnie polega prawdziwa sztuka inspiracji!Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar