2008-10-14

Nowinki

Międzynarodowy Pokaz Florystyczny Flower Fashion

Podczas pokazu będzie można poznać europejskie trendy florystyczne oraz podziwiać oryginalne kompozycje mistrzów florystyki z Danii, Holandii i Polski. Prace Marioli Miklaszewskiej, Tima van Leipsig oraz Kathariny Albrechtsen zaprezentują modelki ubrane w stroje z kolekcji znakomitej, polskiej projektantki Violi Śpiechowicz. Od 21 do 30 października będzie można obejrzeć również wystawę kompozycji kwiatowych na Wszystkich Świętych – „Na zawsze w pamięci”. Wieńce, kompozycje nagrobne oraz dekoracje na urny przygotują absolwenci Akademii Marioli Miklaszewskiej.To już drugi w tym roku pokaz Florystyczny Flower Fashion. O zapotrzebowaniu na tego typu szkolenia świadczy duża liczba uczestników kwietniowego pokazu, na którym zjawiło się ponad 600 osób. Ich zdaniem podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne ze względu na rosnące oczekiwania klientów i konieczność podążania za modą. Polscy floryści chętnie uczestniczą także w warsztatach. Niestety, ze względu na specyfikę tych zajęć – floryści układają kompozycje pod okiem mistrzów tego zawodu - może w nich uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej obdarowują się kwiatami przy różnych okazjach. Dlatego też oprócz dobrego warsztatu technicznego, florysta musi wykazać się także zdolnościami artystycznymi. Potwierdza to Mariola Mikalszewska, Mistrzyni Florystyki: „Kwiaty powiedzą więcej niż jakikolwiek inny prezent. Coraz częściej bukiety to małe dzieła sztuki florystycznej. Umiejętne dobranie kwiatów, dodatków i elementów dekoracyjnych jest sztuką, ale tego można się nauczyć.”

Inspiracje florystyczne.
Tej jesieni w kompozycjach kwiatowych dominują lilie, astry i mieczyki. Nie powinno w nich jednak zabraknąć krokoszy - przypominających osty, fantastycznych kwiatów, które zmieniają kolor z żółtego na pomarańczowy. Elementami nadającymi kompozycjom ludowy charakter są zioła, zboża i owoce oraz proste, masywne wazony. W palecie kolorów dominują żywe odmiany typowych, jesiennych kolorów, przeplecione bielą, niebieskim, granatem, szarością oraz czernią.

Natomiast na zimę źródłem inspiracji są baśniowe motywy. W kompozycjach królują storczyki, goździki, anturium, gipsówki, zatrwiany i eustomy. Wśród dodatków są kryształy, porcelana, koronki i tiule, które wprowadzą nas w romantyczny i czarodziejski świat fantazji. Kolorystyka jest stonowana z dominacją bieli, różu, fioletu i pistacji.

Komentarze (1)

weronika (2008-10-15 16:06:38)
edycja pierwsza
pierwsza edycjabyla jakos na wiosne wystrzalowe kwiaty bukiety, bardzo swietna impreza, kto kocha kwiaty to pwonnien byc na tych targahc
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar