2007-02-23

CIEKAWOSTKI

JAK DWIE KROPLE WODY

Jej historia do złudzenia przypomina historię kobiety, do której się upodobniała, i którą za pewne uważała za swoją idolkę. Obydwie pochodziły znikąd. Debiutując na okładkach "Playboya" stały się ikonami swoich czasów i obiektem pożądania milionów mężczyzn na całym świecie. Obydwie zmarły w niewyjaśnionych okolicznościach.

Tajemnicza śmierć Anny Nicole Smith włączyła tę znaną modelkę i aktorkę do grona tragicznie zmarłych króliczków "Playboya". Dramatyczne życie i śmierć pięknej blondynki niepokojąco przypominają losy jej idolki Marylin Monroe. Smith przyszła na świat jako Vickie Lynn Hogan, jej ojciec porzucił rodzinę kiedy nie miała nawet roku. Matka często wychodziła za mąż więc mała Vicky była podrzucana na wychowanie coraz to nowym członkom rodziny. Niestety jej intelekt nie dorównywał urodzie, dlatego nastoletnia Vicky porzuciła naukę i zaczęła pracować jako kelnerka. W Jim’s Krispy Fred Chicken Snack poznała swojego przyszłego męża – szesnastoletniego kucharza Billy’ego Wayne’a Smitha. Przedwczesne małżeństwo dwojga nastolatków nie należało do udanych, Billy był agresywny wobec żony, nie sprawdził się również jako ojciec małego Daniela, dlatego po roku Vicky Smith zabrała dziecko i wyjechała do Houston. Tam próbowała utrzymać siebie i synka pracując jako kelnerka i kasjerka, lecz jej zarobki okazały się niewystarczające, dlatego postanowiła skapitalizować swój największy atut – urodę.

Pod różnymi pseudonimami występowała w klubach ze striptizem, aż wreszcie w jednym z nich – luksusowym Rick’s Cabaret wypatrzył ją naftowy multimilioner, osiemdziesięcioletni wdowiec Howard Marshall Jr. Zafascynowany mężczyzna zaczął sponsorować 24-letnią striptizerkę i sfinansował jej rozległe operacje plastyczne, m.in. korekcję zębów oraz powiększenie biustu. Nowa, ulepszona Vicky postanowiła rozpocząć karierę modelki. Niestety miała już 24 lata – o wiele za dużo jak na pracę na wybiegu, ponadto jej figura nie do końca odpowiadała panującym wtedy anorektycznym standardom. Jednak w 1992 roku sam Hugh Hefner wybrał Vicky na okładkę "Playboya". Mimo, iż modelka nie pojawiła się nago, jej zdjęcie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Hefner podpisał z nią stały kontrakt i w maju tego samego roku opublikowana została rozkładówka Vicky Smith. W 1993 roku modelka została wybrana Playmate of the Year i oficjalnie zmieniła imię na Anna Nicole.

Wtedy też upomniał się o nią świat mody – założyciel firmy odzieżowej Guess Paul Marciano uczynił z niej rzeczniczkę tej marki, a stanowisko to Smith objęła po znanej modelce Claudii Schieffer. Kiedy w Skandynawii zawisły przy drogach plakaty z podobizną Anny Nicole Smith reklamującej dom mody H&M, doszło do kilku wypadków drogowych, ponieważ kierowcy nie mogli oderwać od nich oczu. W 1994 roku modelka poślubiła 89-letniego Howarda Marshalla, który zmarł po 14 miesiącach małżeństwa. Anna Nicole rozpoczęła wieloletnią batalię o prawie 500-milionowy spadek po zmarłym nafciarzu. Przeciągające się rozprawy i szykany ze strony rodziny zmarłego męża sprawiły, iż Smith sięgnęła po leki i narkotyki. Przed sądem reprezentował ją prawnik Howard K. Stern, który szybko stał się jej powiernikiem i życiowym partnerem. Stern jest domniemanym ojcem Danielynn – córeczki, którą Smith urodziła we wrześniu 2006 roku. Trzy dni po narodzinach drugiego dziecka Smith przeżyła osobistą tragedię – jej 20-letni syn Daniel zmarł na jej oczach z powodu zażycia śmiertelnej kombinacji leków.

Po porodzie i przedwczesnej śmierci syna u aktorki nasiliły się objawy depresji, dały o sobie znać również skutki wielokrotnych operacji plastycznych, po których Smith uzależniła się od środków przeciwbólowych. Jej matka potwierdza, iż Anna Nicole brała antydepresanty, silne środki uspokajające i nasenne, oraz antybiotyki i leki przeciwbólowe, prawdopodobnie w połączeniu z narkotykami. Ta zabójcza mieszanka jest jedną z możliwych przyczyn jej przedwczesnej śmierci, która nastąpiła 8 lutego 2007 roku. Sekcja zwłok nie wykazała jednak obecności tych substancji w organizmie modelki, co wzbudza spekulacje na temat prawdziwej przyczyny zgonu. Znajomi Anny Nicole Smith twierdzą, iż depresja aktorki powodowała u niej stany samobójcze, potwierdza to również jej partner Howard K. Stern, który twierdzi, iż już raz targnęła się ona na swoje życie. Kolejna z hipotez wskazuje na zabójstwo, które miałoby zostać dokonane na zlecenie rodziny jej męża – Howarda Marshalla, która chciała w ten sposób zlikwidować niewygodną spadkobierczynię.

Prawie jak Marylin…
Niewyjaśnione okoliczności śmierci przypominają tajemniczy zgon Marylin Monroe, do której modelka starała się upodobnić. Oficjalną przyczyną śmierci legendarnej M.M. jest przedawkowanie środków nasennych oraz prawdopodobne samobójstwo. Jednak w ciele aktorki nie odnaleziono śladów tych leków, dlatego też pojawiły się podejrzenia, iż została ona zamordowana na zlecenie tajnych służb. Monroe miała romans z braćmi Kennedy – prezydentem JFK, oraz Robertem, którzy również zostali zamordowani w niewyjaśnionych okolicznościach.

Tragiczne losy…
Marylin Monroe i Anna Nicole Smith to tylko dwie z licznego grona Króliczków "Playboya", które nie dożyły pięćdziesiątki i zmarły przedwczesną śmiercią. Słynne Playmates ginęły w tragicznych wypadkach, z rąk morderców, czy z przedawkowania leków i narkotyków. Czyżby klątwa?Nad Króliczkami "Playboya" podobno ciąży klątwa, wiele z nich przedwcześnie odchodzi z tego świata, nieraz w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich historie stają się podstawą licznych książek i filmów. Ciało Anny Nicole Smith jeszcze nie zostało pochowane, a hollywoodzkie wytwórnie już planują nakręcenie filmu o jej życiu. Najbardziej prawdopodobną kandydatką na odtwórczynię roli głównej jest laureatka Oscara Charlize Theron.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar