2007-02-22

PLOTKI

NARESZCIE

Shakira w lutym tego roku skończyła 30 lat. Samą przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 8 lat, kiedy to napisała pierwszą piosenkę. Już jako 13-latka podpisała kontrakt z wytwórnią Sony. Na swoim koncie ma już ponad 10 albumów i kilkadziesiąt prestiżowych nagród. Podczas ostatniego MTV Video Music Awards została nominowana aż w siedmiu kategoriach.

Po raz pierwszy...
Latynoska piękność zaśpiewa w Polsce po raz pierwszy, pomimo, że ma tu wielu sympatyków, a jej babka miała ponoć polskie korzenie... Shakira zaplanowała właśnie trasę po Europie więc zapewne wszystko teraz nadrobi i zobaczy jak gorąca może być polska publiczność, a fani nareszcie będą mogli podziwiać na żywo jej zmysłowy taniec brzucha i zachwycać się wyjątkowo pięknym głosem.

Gdzie wystąpi?
Kolumbijska gwiazda wystąpi 28 kwietnia w Płocku, podczas uroczystości inauguracyjnych tamtejszego amfiteatru. Polacy będą mogli więc usłyszeć zarówno największe przeboje gwiazdy, m.in.: "Whenever, Wherever", "Underneath Your Clothes", "Objection (Tango)" jak i te nowsze, np. "Hips Don't Lie". Organizatorami imprezy będą płocki magistrat oraz Polska Agencja Imprez Masowych. Bilet na koncert może nieco opróżnić kieszenie fanów Shakiry - ma kosztować od 100 do 200 złotych. Impreza będzie transmitowana przez jedną z telewizji, będzie ją można także zobaczyć na wielkich telebimach, ustawionych na Starym Rynku w Płocku.

Kosztowna impreza.
Na inaugurację amfiteatru Urząd Miasta w Płocku zarezerwował z budżetu... 70 tysięcy złotych. W razie, gdyby w ostatniej chwili z nieprzewidywalnych powodów koncert Shakiry został odwołany, mają ją zastąpić dwie inne gwiazdy. Na giełdzie wykonawców "zastępczych" wymienia się m.in. Katię Melua, Gary'ego Moora, Toni Braxton, Briana Adamsa i Toma Jonesa.

Problemy...
Wątpliwości wypływają głównie z tego powodu, iż nie wiadomo, czy organizatorzy wyrobią się z oddaniem obiektu do użytku w terminie. Ekspertyza naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego dowiodła ponoć, że obiekt w każdej chwili może się zawalić na trzy tysiące widzów. Zdaniem fachowców, konstrukcja nie spełnia norm bezpieczeństwa. Władze miasta są jednak pełne optymizmu i szykują się do imprezy pełną parą.

Miejmy jednak nadzieję, że problemy te zostaną rozwiązane, a nasz kraj ugości w końcu wspaniałą artystkę jaką jest Shakira. Czekamy z niecierpliwością.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar