2023-08-30

Perfumy

Wybieramy damskie perfumy na prezent

Decyzja zapadła: tym razem podarujesz bliskiej kobiecie damskie perfumy. Taki prezent zawsze jest dobrym pomysłem, niezależnie od tego, czy mówimy o upominku urodzinowym, świąteczny, z okazji rocznicy czy osiągnięcia jakiegoś sukcesu zawodowego. Okazuje się jednak, że gdy przychodzi co do czego, to wiele osób ma problem z wybraniem damskich perfum na prezent. Zwłaszcza dotyczy to panów, którzy nigdy szczególnie nie analizowali rynkowej oferty. Czym warto się tutaj kierować? W naszym artykule omawiamy te zupełnie podstawowe kryteria.

 

 

Grupa zapachów

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli od zapachu perfum. Faktem jest, że wiele osób nie jest w stanie wyczuć nut podawanych przez producenta i ocenia zapach wyłącznie zerojedynkowo: podoba się lub nie.

Warto natomiast nieco się wysilić i spróbować dopasować konkretny zapach do preferencji adresatki prezentu, jej wieku, pozycji zawodowej, aktywności życiowej itd. Pomocna będzie tutaj analiza grup zapachów, szczególnie jeśli planujesz dokonać zakupu w Internecie.

Istnieje mnóstwo grup zapachów, dlatego trudno jest sobie wyobrazić, że nie znajdziesz perfum, które przypadną do gustu obdarowanej pani. Można tutaj wymienić takie grupy, jak cytrusowe, drzewne, aromatyczne, przyprawowe, owocowe, orientalne, piżmowe, skórzane czy kwiatowe. Oczywiście poszczególne grupy często są ze sobą łączone, aby uzyskać jeszcze ciekawszą kompozycję zapachową i wyróżnić dane perfumy na rynku.

Pojemność flakonika

Może nie jest to najważniejsze kryterium wyboru damskich perfum na prezent, natomiast warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Większość panów z góry zakłada, że musi podarować bliskiej kobiecie flakonik o pojemności 100 ml, co nie jest wcale takie oczywiste. Warto rozważyć również mniejsze pojemności.

Po pierwsze: mały flakonik, na przykład o pojemności 30 ml, jest poręczny, lekki i można go nosić w torebce.

Po drugie: jeśli nie trafisz z zapachem, to obdarowana pani dość szybko zużyje perfumy i po prostu o nich zapomni.

Jeśli natomiast znasz gust adresatki prezentu i wiesz, że marzy o danym zapachu, to oczywiście zdecyduj się na flakonik o maksymalnej dostępnej pojemności – zwykle jest to wspomniane już 100 ml.

Marka

Nie ma się co oszukiwać: marka perfum ma duży wpływ na to, czy obdarowana pani pozytywnie zareaguje na otrzymany prezent. Są po prostu takie marki, które wywołują szybsze bicie serca, budzą najlepsze skojarzenia, dają poczucie obcowania z luksusem i prestiżem.

Na szczęście w grupie perfum dominują produkty cenionych, powszechnie rozpoznawalnych marek modowych, takich jak Givenchy, Armani, Tom Ford, Prada, Burberry, Cartier, Yvest Saint Laurent czy Gucci czy Chanel.

Jeśli natomiast chcesz podarować bliskiej kobiecie perfumy z absolutnego topu, to nie ograniczaj się wyłącznie do tych najbardziej znanych marek. Warto tutaj zwrócić uwagę na wyroby mniej popularnych, za to cieszących się doskonałą opinią marek perfumeryjnych, jak Amouage czy Thierry Mugler.

Gdzie znajdziesz największy wybór damskich perfum?

W poszukiwaniu perfum na prezent dla dziewczyny, żony czy mamy, warto zajrzeć do Internetu. Od razu uspokajamy: nie jest prawdą, że w sieci dominują podróbki. Jest wiele legalnie działających drogerii online, które oferują oryginalne perfumy czołowych domów mody, pochodzące z oficjalnej dystrybucji, w fabrycznych opakowaniach.

Naszą ulubioną drogerią internetową jest Super Drogeria, która cieszy się doskonałą opinią klientów, wyróżniając się bardzo szerokim wyborem zapachów, również tych mniej znanych producentów ze ścisłego topu.

W Super Drogerii kupisz damskie perfumy takich marek, jak Yves Saint Laurent, Amouage, Gucci, Thierry Mugler, Tom Ford, Tiziana Terenzi, Burberry, Cartrier czy Prada. Dostawa jest darmowa przy zakupach już od 150 zł.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar