2023-04-21

Włosy

Farbowanie włosów na blond – uzyskaj wymarzony efekt!

Planujesz zafarbować włosy na blond albo już to zrobiłaś i chcesz jak najlepiej zadbać o swoje pasma? Trudno zaprzeczyć, że rozjaśnione włosy są wymagające i trzeba poświęcić im trochę uwagi, by nie straciły blasku i dobrej kondycji, ale dzięki naszym wskazówkom na pewno podołasz temu wyzwaniu. Mamy dla Ciebie tylko sprawdzone porady, które wielu kobietom pozwoliły zapomnieć o żółtawych tonach i kruszących się końcówkach!

 

 

 

 

Dobra farba to podstawa

W dzisiejszych czasach można wybierać spośród ogromnej ilości produktów koloryzujących do włosów, a znaczna ich część to farby pozwalające uzyskać różne odcienie blondu i rozjaśniacze. Bez względu na to, czy chcesz tylko trochę rozjaśnić swoje włosy, które są w kolorze ciemnego blondu, czy planujesz bardziej radykalną zmianę, postaw na produkty renomowanej marki, która jest na rynku od wielu lat. Jest to bardzo istotne, jeśli farbujesz włosy w domu, ale również fryzjerzy używają różnych preparatów. Będąc w salonie fryzjerskim, warto zapytać, jakich farb się w nim używa! 

Wiodący producenci uwzględniają to, że farbowane blond włosy mają szczególne potrzeby. Właśnie dlatego wciąż udoskonalają swoje produkty, wykorzystując do tego zaawansowane technologie, dzięki którym włosy już w trakcie farbowania są odżywiane i pielęgnowane. Właśnie dlatego nie tracą elastyczności i nie łamią się, a do tego są błyszczące. 

Stosuj się do zaleceń producenta

Farbowanie włosów zawsze powinno iść w parze ze ścisłym stosowaniem się do informacji od producenta, jednak w przypadku rozjaśniania włosów jest to wyjątkowo ważne. Zbyt długie trzymanie na włosach farby z wysokim oksydantem lub rozjaśniacza może spowodować ich zniszczenie, z kolei jeśli mieszanka będzie oddziaływać na pasma zbyt krótko, to niestety kolor wyjdzie nie taki jak powinien.

Bardzo ważne jest też samo nakładanie produktu na pasma. Jeżeli planujesz delikatne rozjaśnienie włosów lub tylko zmianę ich odcienia, efekty drobnych błędów w tym zakresie raczej nie będą rzucać się w oczy, jednak w przypadku rozjaśniania o kilka tonów nieprawidłowe rozprowadzenie mieszanki kończy się zazwyczaj gorzej. Warto uniknąć ciemnych plam na jasnych włosach, bo nie wyglądają one dobrze. Pamiętaj też o tym, że jeśli produkt nie jest polecany do ciemnych włosów, to znaczy, że nie należy go na nie nakładać, bo nie uzyska się blondu, a rudy kolor (w najlepszym wypadku).

Jak uzyskać idealny odcień blondu?  

Wiele kobiet farbujących włosy na blond skarży się na to, że ciężko im uzyskać odcień włosów, o którym marzyły. Zazwyczaj chodzi im o chłodne odcienie bardzo jasnego blondu lub platynę, które czasem są rzeczywiście dość trudne do uzyskania, zwłaszcza jeśli naturalne włosy mają dużo ciepłych pigmentów. W osiągnięciu pożądanego efektu pomoże zastosowanie farby neutralizującej niepożądane żółte i pomarańczowe tony, jednak aby wzmocnić i utrzymać końcowy rezultat, należy używać także odżywki do włosów o podobnym działaniu, która jednocześnie zadba o dobrą kondycję pasm. 

Jeśli chcesz mieć zdrowo wyglądające włosy w jasnym odcieniu blond, to po farbowaniu zapewnij im solidne nawilżenie i odżywienie, uwzględniając jednocześnie ich indywidualne potrzeby. Cienkie włosy nie tolerują dużej ilości ciężkich odżywek!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar