2023-04-12

Warto odwiedzić...

Wycieczki do Afryki - Najpiękniejsze miejsca na safari w RPA według CARTER®

Miłośnicy dzikiej przyrody,natury, łagodnego klimatu i szerokich bezludnych nieomal plaż uwielbiają  kraje w południowej części Afryki. RPA należy właśnie do takowych. To  państwo położone na południowym krańcu Czarnego Lądu, u styku Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego. Już od lat Republika Południowej Afryki zachwyca podróżnych swym bogactwem zwierząt, dziewiczą przyrodą i niebywale malowniczymi krajobrazami.

 
 

 

 

Głównym powodem, dla którego turyści marzą aby pojechać do RPA https://carter.eu/kierunki/afryka/rpa to Wielka Piątka, fascynujące krajobrazy, burzliwa i ciekawa historia kraju, nieomal bezludne plaże i urokliwe zatoki. Podróżni mogą korzystać z wielu atrakcji kraju: od safari autami 4x4 w parkach narodowych i rezerwatach, degustacji win w regionie Franschhoek i Stellenbosch, wędrówek i wspinaczek w lasach po górskich szlakach, wygrzewania się w słońcu na piaszczystych plażach, gry w golfa czy fotografowania natury. Najbogatsze łowiska na świecie stwarzają świetne warunki do uprawiania wędkarstwa a  przejrzysta woda zaprasza do nurkowania przez cały rok. Podróżując do RPA warto też wziąść pod uwagę wycieczkę na bezkresy pustyni Kalahari, gdzie żyją rzadko spotykane surykatki i likaony.
 
Mieszkańców RPA często nazywa się Rainbow Nation czyli Tęczowym Narodem.  Dziś RPA ma 11 oficjalnych języków państwowych (w tym 9 pochodzenia afrykańskiego).  
 
Najlepsze miejsce na luksusowe safari w Parku Krugera i okolicy?
 
Park Narodowy Krugera należy do najbardziej znanych rezerwatów dzikiej przyrody na świecie. Nie bez przyczyny– żyje tam wiele gatunków zwierząt, a krajobraz jest niezwykle zróżnicowany. Leżący na południowych krańcach parku, nieopodal granicy z Mozambikiem, obszar Lebombo to jedno z prawdziwie dziewiczych miejsc Afryki. Przecięty łańcuchem gór Lebombo i opleciony rzekami N’wanetsi i Sweni, zamieszkany jest przez zwierzęta niemal wszystkich gatunków występujących na kontynencie. Prócz licznych ptaków, których śpiew rozbrzmiewa w każdym zakątku parku, podczas pieszych wędrówek oraz porannych i nocnych safari w otwartych samochodach terenowych dojrzeć można słonie, żyrafy i zebry, antylopy, hipopotamy oraz białe nosorożce. Tak wielkie bogactwo zwierząt przyciąga drapieżniki − lwy, gepardy i lamparty, a także hieny. W tym niezwykłym otoczeniu przygotowano dla gości dwa piękne obozy pozwalające w pełni obcować z afrykańską przyrodą.

Singita Lebombo Lodge – to kwintesencja afrykańskiego stylu i niezrównanego luksusu. Obóz położony jest w spektakularnej okolicy a lokalizacja przywodzi na myśl orle gniazda górujące nad okolicą. Apartamenty wyposażono w szklane ściany, by zapewnić gościom podziwianie ogromu afrykańskiego nieba nad bezmiarem otwartych przestrzeni. Wnętrza 15 apartamentów harmonijnie łączą najnowocześniejsze rozwiązania z elementami zaczerpniętymi wprost z natury, wtapiając się w otoczenie.
 
 
 
 

 
Wycieczki do RPA „szyte na miarę” 
 
Wyjazd do RPA na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci. Choć trudno będzie podczas jednego pobytu zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania cały kraj to warto zachwycić się urokiem chociażby jednego z regionów na początek, jak Kapsztad, Knysna czy Park Krugera i przylegające do niego rezerwaty jak Sabi Sands czy Thornybush Game Reserve. Sabi Sands to prawdziwa kwintesencja Południowej Afryki i często wybierany cel podróży, ze względu na świetne hotele jak na przykład Singita czy Lion Sands.
 
 
 
 
 
 
Z wypoczynku w Sabi Sands zadowolone będą osoby preferujące indywidualne wycieczki z dala od tłumów turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie — piękne kameralne lodge, zakwaterowanie w ekskluzywnych namiotach i willach i fascynujący park przyrody pełen zwierząt z Wielką Piątką na czele.
 
Wybierając najlepszą opcję zwiedzania i wypoczynku w RPA warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER® www.carter.eu/blog , które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja safari, najlepszych hoteli w Kapsztadzie i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo.
 
Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu
 
Inspiracje podróżnicze: Polecamy sąsiednią Botswanę https://carter.eu/blog/safari-w-botswanie-najlepsze-lodge-w-delcie-okawango/ 
 
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/
 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar