2022-09-17

DZIECIAK

Świeczka na torcie - nie tylko dla najmłodszych!

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na tortach urodzinowych dzieci umieszczamy ilość świeczek zgodną z ich wiekiem. Niemniej jednak zwyczaj ten nie obowiązuje w przypadku osób dorosłych, które starają się ukryć, ile mają lat. Okazuje się, że coraz częściej łamiemy stereotypy i chętnie dzielimy się tą informacją z innymi, właśnie za pomocą urodzinowych świeczek. Jeśli jednak nie chcemy ujawniać swojego wieku, możemy wybrać inne świeczki, niekoniecznie wskazujące na liczbę lat.

 

Świeczki dla najmłodszych

"Pomyśl życzenie i zdmuchnij urodzinowe świeczki" - takie zdanie najczęściej kierujemy do najmłodszych podczas ich przyjęcia urodzinowego. Na torcie umieszczamy taką liczbę świeczek, która wskazuje na wiek malucha. Dzieci cieszą się, gdyż kolorowe, urodzinowe świeczki nie tylko pięknie zdobią tort, ale również z dumą pokazują, że są o rok starsze. Możemy zdecydować się nie tylko na świeczki tradycyjne - w ofercie sklepu internetowego https://szkloidekoracje.pl/pl/c/SWIECZKI-URODZINOWE/457 dostępne są także akcesoria z misiami, czakami piratów, kotami i innymi ulubionymi motywami dzieci.

Jak ozdobić tort dla osoby dorosłej?

Na tortach osób dorosłych często brakuje urodzinowych świeczek, przez co wyglądają one na niepełne, nie do końca udekorowane. Niemniej jednak trend ten powoli odchodzi w niepamięć, gdyż coraz więcej mówi się o tym, aby nie kryć swojego wieku, a wręcz przeciwnie - być z niego dumnym. Urodzinowe świeczki w takim przypadku wcale nie muszą odpowiadać ilości lat, gdyż z powodzeniem możemy zdecydować się na świeczki w kształcie cyferek - łączymy je ze sobą, tak aby prezentowały rocznicę urodzin, jaką aktualnie obchodzimy. Możliwości jest jednak więcej - jeśli definitywnie nie chcemy ujawniać swojego wieku, to wybierzmy świeczki z napisem, na przykład "Happy Birthday". Z pewnością dodadzą one tortowi uroku, a my sprytnie ukryjemy swój wiek.

Świeczki nie tylko na urodziny

Coraz częściej urodzinowe świeczki przydają się także na innego typu imprezach, na przykład baby shower, wieczorach panieńskich czy kawalerskich. Wszystko dlatego, że pięknie prezentują się na tortach, babeczkach czy innego rodzaju ciastach, jakie najczęściej możemy spotkać na przyjęciach. Świeczki pomagają stworzyć niesamowitą atmosferę, zwłaszcza wieczorową porą, gdy zgasimy światło. Idealnie więc prezentują się w przypadku, gdy chcemy zrobić pamiątkowe zdjęcie z przyjęcia, chwytając jednocześnie moment. Do wyboru mamy wiele rodzajów świeczek, które z pewnością sprawdzą się przy każdej okazji.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar