2022-09-07

DZIECIAK

Dlaczego warto kupić rowerek biegowy dziecku?

Trudno jest chyba znaleźć dziecko, które nie lubiłoby jeździć na rowerze. Każdy maluch chciałby wsiąść na swój pierwszy rowerek tak szybko, jak jest to tylko możliwe. Rodzice zaczynają zatem rozglądać się za pierwszych jednośladem dla swojej pociechy. Jak się jednak szybko okazuje, wybór tego pierwszego rowerka wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Wybór rowerków dla dzieci jest bowiem bardzo szeroki. Jest jednak taki model rowerku, który polecić można zdecydowanie. Mowa tu o rowerku biegowym. To idealny pierwszy rower dla dziecka. Czym się charakteryzuje, jak go dobrać i kiedy kupić?

 

 

Co to jest rower biegowy?

Jeśli chodzi o jego sam wygląd, to nie różni się on wiele od typowego roweru dwukołowego. Różnica polega jednak na tym, że rowerek biegowy nie posiada pedałów. Oznacza to, że jazda na takim rowerku polega na tym, że dziecko odpycha się od ziemi stopami. Taki rowerek idealnie sprawdza się podczas spacerów z całą rodziną. Maluch nie rozwinie bowiem na nim dużej prędkości, a zatem przez cały czas będzie poruszać się obok rodziców. Ogromną zaletą rowerków biegowych jest to, że są one bardzo bezpieczne. Jak wspomniano, dziecko nie rozwinie na nim dużej prędkości. Nie będzie miało również problemów z zatrzymaniem się w dowolnym momencie.

Kiedy kupić dziecku rowerek biegowy?

Rower biegowy warto kupić dziecku jako pierwszy rowerek. Dzięki jeździe na nim dziecko o wiele szybciej opanuje później naukę jazdy na typowym rowerze dwukołowym z pedałami. Wynika to z tego, że jazda na rowerku biegowym uczy choćby utrzymania równowagi. Kiedy zatem maluch może już wsiąść na taki rowerek? Na zakup rowerka biegowego rodzice mogą zdecydować się, kiedy ich pociecha ma już 2-3 lata. Oczywiście każde dziecko rozwija się nieco inaczej, jednak jest to już taki wiek, w którym dziecko nie powinno mieć żadnego problemu z jazdą na nim.

Na co zwrócić uwagę wybierając rowerek biegowy?

Wybierając konkretny model rowerka biegowego, pamiętać trzeba, aby był on dopasowany do wieku dziecka, jego wzrostu oraz możliwości. Ważne jest, aby jazda na takim rowerku była dla malucha wygodna i bezpieczna. Jak sprawdzić, czy rower jest dobrze dopasowany? Przede wszystkim uwagę zwrócić należy na to, czy jak dziecko usiądzie na rowerku, to czy całymi stopami sięga podłoża. Jeśli tak, to rowerek dopasowany jest właściwie. Jeśli z kolei sięgać będzie jedynie palcami, oznacza to, że dany model roweru jest dla malucha za duży. Rowerek biegowy zawsze musi być dopasowany do wzrostu dziecka. A jak poradzić sobie z sytuacją, że dzieci szybko rosną? Idealnym rozwiązaniem jest tu zakup rowerka z regulowanym siodełkiem. Pamiętać trzeba także, aby rowerek nie był zbyt ciężki. Dziecko często bowiem będzie musiało z pewnością wnieść rowerek na krawężnik czy schodki. Istotny jest także rodzaj siodełka. Powiedziano już, że najlepiej, aby było ono regulowane. Poza tym powinno być ono dość szorstkie i wklęsłe. Dziecko nie będzie się z takiego siodełka ześlizgiwać. Bezpieczniejszą jazdę zapewni także kierownica o ograniczonym kącie skrętu.

 

 

 

Dlaczego zakup rowerka biegowego to dobry wybór?

Jazda na rowerku biegowym znakomicie przygotowuje dziecko do późniejszej jazdy na tradycyjnym rowerze dwukołowym z pedałami. W dużym stopniu wpływ na ogólny rozwój dziecka. Mowa tu nie tylko o samym rozwoju fizycznym. Maluch podczas jazdy na tzw. biegówce uczy się orientacji w terenie, oceniania odległości, a także utrzymywania równowagi. Warto zatem zapoznać się z aktualną ofertą na rynku i wybrać dla pociechy idealny model rowerka biegowego.

Więcej informacjo o rowerkach biegowych możesz znaleźć na stronie: https://qkids.pl/produkty/rowerki-dla-dzieci/rowerki-biegowe/

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar