2022-07-21

Pielęgnacja ciała

Czy na zmarszczki warto stosować kolagen?

Kobiety i mężczyźni od wielu lat mają problem z tym, aby pogodzić się z procesem starzenia organizmu. Nagle nasze ciało tak naprawdę przestaje z nami współpracować. Wcześniej wystarczyła nam tylko jedna, pełna noc snu – i byliśmy jak nowonarodzeni. Po przekroczeniu 25 roku życia sytuacja się jednak zmienia i nagle okazuje się, że nasze życie wygląda już trochę inaczej niż sądziliśmy, że będzie ono wyglądać.

 

Czy na zmarszczki warto stosować kolagen

 

Nie trzeba oczywiście przejmować się starzeniem, jeśli w ogóle nam to nie przeszkadza - mnóstwo osób ma do tego takie właśnie podejście. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowana większość jednak wstydzi się swojego wyglądu - nie podobają nam się zmarszczki, siwe włosy, przebarwienia. Coraz częściej jesteśmy zmęczeni i nie mamy na nic siły - chociaż wcześniej w ogóle nie mieliśmy podobnych problemów.

Najważniejsze jest tutaj tak naprawdę to, aby nie panikować - to jeszcze nie czas na to. Jeśli nie mamy nawet 30 lat to wszystko tak naprawdę możemy jeszcze kontrolować - mniej lub bardziej. Najczęściej w takiej sytuacji sięgamy po różnego rodzaju suplementu czy kremy na zmarszczki – mamy nadzieję, że może w taki sposób “oszukamy nasze przeznaczenie”. Naszym zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie jednak sięgnięcie po kolagen.

Czemu nie akceptujemy starzenia?

Kolagen występuje w naszym organizmie od samego początku i z wiekiem mamy go po prostu coraz mniej – na tym polega cały problem. Aby uzupełnić jego braki – trzeba zacząć go przyjmować w postaci proszku czy tabletek. Bardzo ważne jest to, aby zażywać go od wewnątrz - mnóstwo kremów i maści też ma w sobie kolagen, ale nie będzie on już tak samo skuteczny. Tylko w taki sposób możemy faktycznie poradzić sobie ze starzeniem – nigdy tego procesu nie zatrzymamy, ale nasz organizm być może da radę trochę lepiej ukrywać widoczne “objawy”.

Starzenie się źle nam się kojarzy - chociaż nie powinno tak być. Każdy człowiek powinien tak naprawdę mieć nadzieję na to, że uda mu się dożyć starszego wieku – oznacza to, że nie dopadła nas żadna choroba i dalej możemy cieszyć się każdym dniem. Posiadanie zmarszczek nie powinno psuć nam tego doświadczenia - w końcu są to tylko i wyłącznie kreski na twarzy, które ma przecież praktycznie każda osoba. Zobaczymy je zarówno u kobiet, jak i mężczyzn - niektórzy mają je dopiero “na starość”, a inni w całkiem młodym wieku. Bardzo dużo zależy tutaj przecież od naszych nawyków i od tego, na ile o siebie dbamy w codziennym życiu.

Starzenie się obecnie postrzegane jest jednak niestety, jako słabość - uznajemy, że widoczne symptomy świadczą o tym, iż jesteśmy zaniedbani i nie potrafimy się tym lepiej zająć. Warto jednak pomyśleć o tym, że ktoś może mieć za sobą bardzo różne doświadczenia - niektóre trudniejsze od innych. Czasami to stres, złe odżywianie czy nałogi sprawiają, że nasz organizm starzeje się szybciej i przez to nasze ciało wygląda gorzej – ale to dalej nie jest nic złego. Starzenie się trzeba zaakceptować na tyle, na ile jesteśmy w stanie to zrobić - a potem trzeba zająć się konkretnymi problemami, które nam wyjątkowo przeszkadzają. My tak czy inaczej uważamy, że stosowanie kolagenu każdemu wyszłoby na dobre. Sprawdź sobie, jakie efekty przynosi kolagen do picia i podejmij decyzje.

Jak sprawdza się kolagen?

Kolagen na pewno zadziała o wiele skutecznej i szybciej niż jakiekolwiek kremy na zmarszczki, które znajdziesz w drogerii – tego jesteśmy pewni. To nie jest jednak jedyna zaleta korzystania z niego – kolagen pomaga też odżywić włosy czy paznokcie. To dzięki niemu stają się one grubsze, szybciej rosną i są bardziej odporne na uszkodzenia. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że regularne przyjmowanie kolagenu pomogłoby każdemu - w mniejszym lub większym stopniu.

 

Jak sprawdza się kolagen

 

 

Kolagen można stosować tak, jak się chce - zarówno proszek, jak i tabletki działają tak samo dobrze. Różnica polega tutaj przede wszystkim na sposobie przyjmowania kolagenu i to faktycznie jest ważne - niektórzy mogą na przykład nie chcieć zażywać kapsułek i jest to zrozumiałe. Różnorodność dostępnych środków sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i wszyscy możemy skutecznie walczyć z oznakami starzenia się organizmu.

Kolagen sprawi, że Twoje paznokcie w końcu przestaną się łamać - jest to więc tym bardziej przydatne dla kobiet, które uwielbiają korzystać z lakieru hybrydowego. Raz na jakiś czas przyda nam się taka kuracja - możemy też oczywiście stosować kolagen profilaktycznie i przez cały czas. Nie ma tutaj mowy o skutkach ubocznych - dopóki przestrzegamy zaleceń z ulotki, wszystko będzie dobrze.

Dlaczego lepiej unikać kremów?

Kremy mogą nawet zawierać kolagen, ale niestety jednocześnie zwykle mają one też w sobie sporo substancji chemicznych – a to nie jest nam do niczego potrzebne. Stosując takie specyfiki zwykle po prostu czekamy na poprawę i mija wiele miesięcy lub lat zanim zdajemy sobie sprawę z tego, że nic z tego raczej nie wyjdzie. Wtedy jednak mamy już na tyle dużo nowych zmarszczek, że ciężko jest cokolwiek z tym jeszcze zrobić.

Kremy do twarzy są też niestety zwykle bardzo drogie – a jedynym osiągniętym efektem może być tutaj ewentualne nawilżenie skóry. Naszym zdaniem nie warto aż tak przepłacać - tym bardziej, że w podobnej cenie zakupimy sobie kolagen, który na 100% zadziała i w dodatku nie tylko na skórę. Im szybciej zaczniemy go przyjmować po skończeniu 25 roku życia - tym lepiej na tym wyjdziemy. Warto tylko na pewno wybierać taki kolagen, który jest naturalny i bezpieczny – zawsze sprawdzajmy tutaj skład, aby mieć pewność, iż ktoś nie próbuje nas oszukać.

Dbaj o siebie na różne sposoby

Warto pamiętać też o tym, że chociaż kolagen jest bardzo pomocny – to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcesz dobrze wyglądać i dobrze się czuć to musisz przestrzegać pewnych zasad. Na pewno warto zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu – albo przynajmniej ograniczyć to do minimum.

 

Dbaj o siebie na różne sposoby

 

 

Ładna skóra to skóra, która jest chroniona przed słońcem - najlepiej więc się nie opalać lub przynajmniej zawsze stosować krem z filtrem. Dbaj o siebie też od wewnątrz - pij dużo wody, jedz zdrowo i po prostu zwracaj uwagę na spożywane pokarmy. Gdy wprowadzisz do swojego życia takie zmiany – bardzo szybko zauważysz różnicę. Dodaj do tego jeszcze zażywanie kolagenu i masz gotowy przepis na to, aby przez długi czas dobrze się czuć i młodo wyglądać.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar