2022-07-18

Czy wiesz, że...

Pieluchomajtki dla dorosłych – co musisz wiedzieć?

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i do czego służą? W jaki sposób dobrać pieluchomajtki dla osoby dorosłej?

 

 

Co to takiego pieluchomajtki dla dorosłych i dla kogo są przeznaczone?

Pieluchomajtki dla dorosłych są bardzo ważnym zaopatrzeniem przeznaczonym dla osób cierpiących na intensywne nietrzymanie moczu. Nie jest tajemnicą, że schorzenie to w ogromnej mierze obniża komfort codziennego funkcjonowania, a także może być powodem depresji, wycofania społecznego czy zawodowego i wielu innych dolegliwości. Trzeba też przypomnieć, że nietrzymanie moczu może być związane z wystąpieniem poważniejszych chorób. Niekontrolowany wyciek moczu jest bardzo stresujący i kłopotliwy, już kilka kropel może spowodować plamki na odzieży wierzchniej oraz wywołać nieprzyjemny zapach. Dlatego też praktycznym i bardzo wygodnym sposobem na radzenie sobie z nietrzymaniem moczu są pieluchomajtki dla dorosłych.

Oczywiście pieluchomajtki dla dorosłych to tylko jeden z typów zaopatrzenia dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu. Do Twojego wyboru są też np. podpaski dla dorosłych czy wkładki urologiczne. Który rodzaj zabezpieczenia wybrać? Wszystko uzależnione jest w pierwszej kolejności od tego, jak bardzo intensywne jest dane schorzenie. Jeśli to tylko początkowa faza, a objawy są niewielkie, wystarczą wkładki czy podpaski. Jeżeli natomiast wycieki są częstsze i obfitsze, najlepiej sprawdzą się pieluchomajtki dla dorosłych. Polecane są one m.in. osobom leżącym i mającym trudności z poruszaniem się np. w wyniku udaru czy wylewu krwi do mózgu. Pieluchy przydatne są zatem w sytuacjach, gdy występują problemy z dotarciem do toalety na czas lub w ogóle z zaprowadzeniem danej osoby do toalety.

 

Czy wiesz, jak dopasować pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki to świetny sposób na podwyższenie codziennego komfortu życia oraz zachowanie podstawowej higieny osobistej u osób cierpiących na zaawansowane nietrzymanie moczu. Czy jednak zakładanie pieluchomajtek jest trudne? Wręcz przeciwnie – biorąc pod uwagę, że często z takiego zaopatrzenia korzystają osoby mające trudności z poruszaniem i samoobsługą, zakładanie pieluchomajtek zostało maksymalnie uproszczone. Intuicyjne zapięcie na rzepy na boku pozwala na zamocowanie pieluchy w taki sposób, aby nie przesuwała się i stale pozostawała w odpowiednim miejscu. Z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem bez żadnych problemów.

Wybierając pieluchomajtki, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa podstawowe czynniki – rozmiar oraz chłonność. Rozmiar pieluchomajtek zmienia się zależnie od obwodu bioder, zmierz tę wartość, jeśli chcesz optymalnie dobrać właściwe zaopatrzenie. Chłonność natomiast uzależniona jest od tego, jak często i jak dużo moczu wycieka w sposób niekontrolowany. Odpowiednie dopasowanie pieluch dla dorosłych jest podstawą ich właściwego działania. Nie czekaj dłużej i już teraz sprawdź ofertę na pieluchomajtki dla dorosłych, aby wybrać najlepsze zaopatrzenie na rynku!

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar