2022-07-10

KSIĄŻKA

Książka Róża Sewastopola Katharine McMahon

Wielka Brytania, rok 1854. Wojna krymska rozpala wyobraźnię młodych Brytyjczyków, którzy rwą się do walki z nowym wrogiem – Rosją. Gdy nadchodzi zima, a Rosjanie zażarcie bronią się w zmienionym w twierdzę Sewastopolu, wojskowe szpitale zapełniają się chorymi i rannymi. Na Krym ruszają pielęgniarki ochotniczki. 

Wśród nich jest Rosa Barr – młoda, ambitna i zjawiskowo piękna. Od początku przeciwna wojnie, chce nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. W Londynie zostaje jej kuzynka Mariella Lingwood, pogrążona w marzeniach o Henrym, chirurgu operującym rannych żołnierzy sił sprzymierzonych. Kiedy Mariella dowiaduje się, że Henry zachorował i przebywa we włoskim Narni, wyrusza mu na spotkanie. Stamtąd udaje się na poszukiwania Rosy, o której słuch zaginął.
 
Podróż śladami fascynującej i nieuchwytnej Rosy zawiedzie Mariellę z uporządkowanej wiktoriańskiej Anglii na ogarnięty wojennym chaosem Krym i doprowadzi do romansu z oficerem kawalerii, którego skomplikowana przeszłość wiąże się z jej własną. To, czego się dowie, sprawi, że jej dotychczasowy świat wartości legnie w gruzach, choć jednocześnie pozwoli jej odnaleźć w sobie źródło niespodziewanej siły i namiętności.
 
 
 
 
 
Róża Sewastopola łączy wyrafinowany romans z tragedią wojny krymskiej. To bardzo mocne zestawienie – Guardian Unlimited
 
To urzekająca i skłaniająca do refleksji powieść, która o całą klasę przewyższa standardy beletrystyki z romansem w tle – Lancashire Evening Post
 
Właśnie taki powinien być każdy dobry romans historyczny – The Good Book Guide
 
Zaczytałam się w tej książce i z wielkim żalem powitałam jej koniec – The Book Bag
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar