2022-07-01

DZIECIAK

Czy niemowlęta należy smarować kremem z filtrem UV?

Piękna słoneczna pogoda sprzyja długim spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. W jaki sposób dbać o delikatną skórę dziecka latem? Czy kremy z filtrem UV są niezbędne? 

 
Witamina D utrzymuje prawidłowy stan kości, zapobiega krzywicy u dzieci, zaburzeniom nastroju. Problem hipowitaminozy jest szczególnie dotkliwy w krajach północnych, w tym również Polsce, gdzie poziom nasłonecznienia w ciągu całego roku nie jest wystarczający. 
 
Z drugiej strony naskórek niemowląt jest niezwykle delikatny. Wystarczy kwadrans spędzony na słońcu, aby pojawiły się zaczerwienienia, a nawet oparzenia. Co w takim razie robić? W jaki sposób można bezpiecznie korzystać ze słońca?
 
Po pierwsze:
Unikaj ekspozycji na słońce w czasie najsilniejszego nasłonecznienia, pomiędzy godzinami 11 a 15. Wózek z dzieckiem warto osłaniać parasolką przeciwsłoneczną lub cienką, przewiewną tkaniną.
 
Po drugie:
Na początku sezonu, a także u dzieci z bardzo jasną karnacją stosuj tylko kremy z filtrem SPF 50. Później można dostosować wysokość filtra UV do pogody i stopnia nasłonecznienia. 
 
Po trzecie:
Krem z filtrem nakładamy ok. 30 min. przed wyjściem na dwór i powtarzamy co 2-3 godziny. Ponowne zastosowanie kremu zaleca się także po wytarciu ciała ręcznikiem.
 

Jaki stosować krem z filtrem?
Idealnym kremem dla małych dzieci oraz niemowląt jest y Krem z filtrem UV SPF 50+ marki Skarb Matki. Preparat został przygotowany z myślą o najmłodszych. Można go stosować już od ukończenia pierwszego miesiąca życia! Chroni przed promieniowaniem słonecznym i poparzeniem, a także dobrze nawilża, natłuszcza skórę oraz uelastycznia ją i wygładza. Co ważne, jest wodoodporny! Został przebadany dermatologicznie. 
 
Pojemność: 75 ml
Cena: 23,99 zł
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar