2022-06-03

Włosy

Skup włosów – pomoc chorym na raka

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, tzn. zarobić parę groszy oraz pomóc osobom chorym na raka, możesz skorzystać ze skupu włosów. To właśnie z takich włosów powstają peruki dla potrzebujących.

 

 

 

Utrata włosów po chemioterapii

Aż 65% pacjentów onkologicznych po zastosowaniu chemioterapii traci włosy. Dla każdego z pacjentów utrata włosów jest traumatycznym przeżyciem. Szczególnie kobiety przechodzą to bardzo źle. Psychika i tak jest już nadwątlona przez fakt zachorowania na raka, najczęściej wiąże się z nowotworem zmiana wagi u chorego, a do tego jeszcze utrata włosów. Niekiedy osobom z nowotworami świat się wali. I to właśnie dla nich najczęściej z włosów przyjętych do skupu tworzy się peruki, które pozwalają im dalej żyć godnie.

Włosy po chemioterapii wypadają fazami (stopniowo) lub masowo. Te, którym uda się przetrwać stają się cienkie i suche, łamią się po prostu u nasady głowy. Na ogół efekt ten jest odwracalny, włosy około 2 miesięcy po zakończonej chemioterapii powinny zacząć odrastać. Powinny, ale nie u wszystkich odrastają. Zatem peruka dla jednych pacjentów będzie ratunkiem w okresie terapii, inni zaś już przy peruce będą musieli pozostać na stałe.

Skup włosów

Skup włosów przyjmuje nieuszkodzone włosy, bez rozdwajających się końcówek, najchętniej naturalnych, bez wcześniej przeprowadzanych zabiegów koloryzujących lub rozjaśniających. Jeśli chcesz, aby twoje włosy być może w przyszłości posiadały osoby w potrzebie, zdecyduj się na ich ścięcie.

Czy każdy włos może zostać przyjęty do punktu skupu?

Skup włosów posiada swoje wymagania. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, włosy muszą być w dobrej kondycji, ale to nie wszystko. Włosy muszą posiadać także odpowiednią długość. Najczęściej skup włosów przyjmuje włosy kobiet z Polski, które są nie krótsze niż 35 cm. W perukarstwie to optymalna długość włosa, z którego można później stworzyć perukę o ładnej fryzurze.

Jak wygląda cennik skupu włosów?

Ceny skupu włosów najczęściej wahają się od 1500 złotych do nawet 12000 złotych za kilogram. Zależne jest to od długości, wagi oraz stanu faktycznego włosów. Jest także możliwość sprzedaży włosów farbowanych, wtedy jednak ich cena obniżona zostaje o połowę. Skup włosów zwraca także uwagę na:

  • kolor;
  • sposób ścięcia włosów;
  • metodę ich wycieniowania.

Niestety nie wszystkie włosy przyjmuje skup. Jeśli planujesz w przyszłości sprzedać swoje włosy, już dziś o nie zadbaj. Włosy rozjaśniane nie mogą być użyte w produkcji peruk. Pamiętając o tym, najlepiej zachowaj je w naturalnym kolorze.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar