2022-02-15

KSIĄŻKA

Tajemnice Zdrowia - Katarzyna Gwiazdowska

„Tajemnice Zdrowia” Katarzyny Gwiazdowskiej to pierwszy tak kompleksowy i holistyczny przewodnik dla każdego, kto chce zadbać´ o siebie na wszystkich poziomach. Sto praktycznych wskazówek, porad i przepisów w jednej publikacji. Wszechstronny sześciotygodniowy program regeneracji ciała, emocji, umysłu i ducha. Lektura i stopniowe wdrażanie zaleceń zawartych w książce to świetny sposób, aby w nowym roku zatroszczyć się o zdrowie, podarować sobie i najbliższym bardziej świadome i wartościowe życie.

 

 

Zagadnienia dotyczące zdrowia nigdy wcześniej nie były tak ważne jak obecnie. Ostatnie kilkanaście miesięcy -pokazało nam, że dbanie o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne jest priorytetem. „Tajemnice Zdrowia” to 430 stron rzetelnej wiedzy, połączonej z bogatym doświadczeniem autorki Katarzyny Gwiazdowskiej, która zwraca uwagę, że ważnymi krokami na drodze do zdrowia jest oczyszczenie ciała, poprzez powrót do równowagi emocjonalnej, wyciszenie umysłu i wzmocnienie ducha.
 
Poradnik zawiera szes´c´ bloków tematycznych-rozdziało´w: tydzien´ 1. Poradz´ sobie ze stresem; tydzien´ 2. Zmien´ przekonania; tydzien´ 3. Uwolnij emocje; tydzien´ 4. Oczys´c´ ciało; tydzien´ 5. Skomponuj zdrowa?, zbilansowana? diete?; tydzien´ 6. Podtrzymuj zdrowe nawyki. Pod koniec kaz˙dego rozdziału znajduje się podsumowanie.
 
„Chcę Ciebie zaprosić do stworzenia trwałych, zdrowych nawyków, które będą ci towarzyszyć na długo po ukończeniu tego programu oraz przeczytaniu mojej książki. Nie interesuje mnie krótka metamorfoza, po której wrócisz do poprzedniego życia, gdy minie twoje zainteresowanie tematem zdrowia, podobnie jak przemijają różne mody. Widziałam już wiele osób, które robiły ‘projekt bikini’ przed wakacjami albo zabierały się za morsowanie, bo ‘wszyscy tak robią’, a potem jadły to samo śmieciowe jedzenie i wylegiwały się na kanapie, gdy ich zapał minął” - pisze Katarzyna Gwiazdowska.
 
„To, na czym zależy mi najbardziej, to zmiana, która naprawdę trwale podniesie jakość twojego życia, stworzy solidny fundament pod twoje zdrowie i dobre samopoczucie.  Najnowsze badania naukowe z zakresu epigenetyki - medycyny integracyjnej i profilaktyki zdrowotnej - pokazują, że wiele sami możemy zrobić dla siebie w kwestii zdrowia. Takie czynniki, jak sposób odżywiania, styl życia jaki prowadzimy, regularny ruch fizyczny, sposób radzenia sobie ze stresem, jakość więzi z bliskimi osobami oraz dbałość o równowagę między pracą a odpoczynkiem, znacząco wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucia” – dodaje autorka.
 
„W swojej książce autorka prezentuje nowoczesne, integracyjne podejście do zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego, oparte na badaniach naukowych Zachodu i mądrości Wschodu. Poradnik stanowi fascynujące studium nieograniczonych możliwości człowieka i uczy nas jak osiągnąć optymalny dobrostan emocjonalny oraz dobre zdrowie przez detoksykację i kultywowanie stanu wewnętrznej harmonii, niezależnego od zewnętrznych okoliczności naszego życia. Dostarcza konkretnych narzędzi do procesu przemiany” stwierdziła w przedmowie Ewa Foley, promotorka zdrowego stylu życia. 
 
„Obecnie są nam niezbędne wskazówki, aby pielęgnować zdrowie na poziomie ciała, umysłu i duszy. Dzięki takiemu podejściu możemy unikać chorób cywilizacyjnych i cieszyć się dobrym zdrowiem bez interwencji medycznych. Z ogromną radością polecam książkę, napisaną przez Panią Katarzynę Gwiazdowską – moją pacjentkę, która poprzez własne doświadczenie odkrywa tajemnice zdrowia” –pisze w recenzji książki dr n. med. Preeti Agrawal, specjalista medycyny integracyjnej. 
 
„Książka Katarzyny Gwiazdowskiej w interesujący sposób porusza tak ważne problemy jak stres, potrzeba odpowiedniego nawadniania organizmu, umiejętność´ dobrego oddychania oraz właściwe odżywianie. Autorka wielokrotnie podkreśla, że istotne jest widzenie nie tylko chorego organu, ale całościowe postrzeganie człowieka, a więc zarówno somy, jak i psyche, a nawet środowiska i otoczenia, w którym człowiek przebywa.  O konieczności życia w zgodzie z natura? i wpływie środowiska na zdrowie pisał już 2500 lat temu Hipokrates w dziele „Corpus Hippocraticum traktat Peri aeron, hydaton, topon”, czyli „O powietrzu wodzie i okolicach inspiruja?cy opis wpływu gleby, wody oraz klimatu na występujące na danym terenie schorzenia” – pisze w recenzji również prof. dr. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
 
Kluczem do zdrowia i długowieczności sa? zdrowe nawyki, czyli powtarzane zachowania, kto´re towarzysza? nam na co dzień. Nie ma jednej magicznej pigułki czy recepty, „cudu” albo niezwykłego lekarza, kto´ry uczyni nas zdrowymi na całe z˙ycie. Nasze osobiste wybory, dokonywane kaz˙dego dnia, przekładaja? się? na zdrowie, poszerzaja? nasza? s´wiadomos´c´ i utrzymuja? umysł w pozytywnej równowadze. Warto pamiętać, że wszystkie zmiany się? robi, a nie tylko o nich czyta. „Tajemnice Zdrowia” pomagają w wyborze własnej drogi i motywują do działania. 
 
„Uświadomienie ludziom, że to oni sami decydują o ostatecznym rezultacie swojego życia, nie jest prostym zadaniem. Autorka podejmuje je w swojej książce z szacunkiem, wrażliwością i wyczuciem” – stwierdziła w przedmowie Ewa Foley, promotorka zdrowego stylu życia.
 
Więcej o autorce przeczytasz tutaj:
 
www.kasiagwiazdowska.com
Książka dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa Biały Wiatr https://bialywiatr.com
 
 
#tajemnicezdrowia #katarzyna #gwiazdowska #książka #zdrowie #ajurweda #medycynawschodu #joga #stres #nawyki
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar