2022-01-26

Czy wiesz, że...

Nowoczesne badania USG w Warszawie

Wszelkiego rodzaju badania USG stanowią obecnie ważne narzędzie diagnostyczne. W wielu przypadkach badania kontrole wykonuje się przy pomocy ultradźwięków.

 

 

 

Taki sposób obrazowania tkanek pozwala lekarzowi na uzyskanie precyzyjnego obrazu, który daje pełny pogląd na poszczególne obszary ciała, jak również organy. Istotnym elementem jednak samego badania jest nowoczesne urządzenie. Pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu.

Wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny

Nasza placówka w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG. Dzięki doświadczeniu lekarzy, ale również nowoczesnym urządzeniom, jesteśmy w stanie przeprowadzić bardzo precyzyjne badanie, które stanowi rzetelną podstawę diagnostyczną.

Wśród badań, wykonujemy między innymi badania USG piersi. Dla kobiet to jedno z podstawowych badań profilaktycznych, które pozwala na szybką, wstępną diagnozę w przypadku pojawienia się zmian w strukturze tkanek, które mogłyby prowadzić do rozwoju nowotworu. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne.

Innym, bardzo ważnym badaniem jest USG jamy brzusznej. W jego trakcie można poddać ocenie narządy takie, jak trzustka, wątroba, śledziona, pęcherzyk żółciowy, czy jelita. Na obrazie USG podczas badania jamy brzusznej, widoczne są również tak ważne narządy, jak nerki, czy aorta. Dlatego badanie pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia pacjenta.

Problemy z tarczycą są obecnie coraz częstsze. Powiększenie tego gruczołu przekłada się na szereg dolegliwości. Badanie USG w placówce w Warszawie, pozwala na ocenę tarczycy, jak też umożliwia stwierdzenie nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu, jeśli takowe występują.

Badanie prenatalne USG w Warszawie

Dla kobiet w ciąży badanie to jest jednym z najważniejszych. W trakcie wykonywania USG lekarz może ocenić to, w jaki sposób rozwija się płód. Dzięki temu możliwe jest także stwierdzenie różnego typu nieprawidłowości oraz wad w rozwoju narządów. Obecnie każda kobieta ciężarna, w trosce o zdrowie jej i dziecka, poddawana jest badaniu prenatalnemu. Najczęściej tego typu badanie wykonuje się trzykrotnie. Obecne badanie prenatalne USG to jedno z najbardziej pomocnych narzędzi, jeśli chodzi o badania profilaktyczne kobiet w ciąży.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar