2022-01-06

Dodatki

Jak dobrać wielkość zegarka?

Zanim wybierzesz swój wymarzony zegarek, musisz rozważyć kilka istotnych kwestii. Styl czasomierza warto dostosować do jego przeznaczenia. Jeżeli poszukujesz zegarka, który ma być częścią Twojego biznesowego wizerunku, musisz dopasować go w taki sposób, by doskonale się prezentował na nadgarstku. W naszym artykule doradzimy Ci, czym się kierować, dobierając wymiary zegarka.

 

 

Idealny rozmiar obudowy

Opierając się na wiedzy i doświadczeniu, branża zegarmistrzowska opracowała pewne standardy. Określają one, w jaki sposób dobrać rozmiar koperty zegarka do obwodu nadgarstka. Przy założeniu, że u mężczyzn obwód ten mieści się w przedziale 15-22 cm, a u kobiet w zakresie 14-18 cm, możemy ustalić odpowiedni rozmiar koperty. Dla mężczyzn wynosi on 38 mm, 40 mm i 42 mm dla nadgarstka do 17 cm i 44 mm lub 46 mm przy większych nadgarstkach. Z kolei damski zegarek powinien posiadać kopertę w przedziale od 28 mm – 38 mm, która estetycznie prezentuje się na ich szczupłym nadgarstku.

Grubość zegarka i szerokość paska

Ważnym aspektem jest także grubość zegarka. Zwykle wynosi ona dla mniejszych modeli około 7 mm, a dla większych około 9 mm. Zbyt masywny zegarek może nie zmieścić się pod mankietem koszuli, co w sytuacjach formalnych wygląda bardzo niekorzystnie. Podobnie złe wrażenie zrobisz, jeśli dobierzesz zbyt długi pasek bądź luźną bransoletę, a zegarek będzie nieestetycznie odstawał od ręki. Optymalna szerokość paska powinna mieć proporcje równe ½ szerokości średnicy koperty. Zwykle wyznacza ją rozstaw mocowań przy kopercie. Znając rozmiar swojego nadgarstka, wybierzesz pasującą długość paska bądź bransolety. Jeżeli nie mieścisz się w standardach, sprawdź, jaki jest ich stopień regulacji.

Indywidualne preferencje

Jeśli nie dbasz o konwenanse, a w Twojej pracy nie obowiązuje sztywny dress code, możesz pozwolić sobie na mniejsze lub większe odstępstwa od wymienionych zasad. Wiele kobiet preferuje modne zegarki z dużym cyferblatem, traktując je jako przykuwający uwagę element stylizacji. Inne wybierają naprawdę niewielkie modele, które mają pełnić rolę subtelnej biżuterii. Podobnie mężczyźni nierzadko wybierają sportowy fason i duży rozmiar zegarka ze względu na swoje przyzwyczajenia lub wygodę. Warto zakupić kilka modeli zegarków ulubionego producenta, by w każdej sytuacji czuć się w pełni komfortowo.

Zegarki Festina – różnorodność wzorów

Modele czasomierzy o oryginalnym charakterze oferuje hiszpańska firma Festina. Wśród propozycji marki znajdziesz eleganckie i subtelne zegarki damskie Festina oraz wzory o sportowym, bądź casualowym charakterze. Marka zadbała o to, by wszystkie kobiety odnalazły w jej produktach swój ulubiony styl. Zegarki Festina inspirują się więc nie tylko klasyką i stylem retro, ale także modnym i nowoczesnym wzornictwem. Są to bardzo oryginalne modele przeznaczone dla kobiet, którym zależy na spójnej stylizacji. Zegarki damskie Festina możesz nabyć w sklepie internetowym zegarki.pl. Wykorzystując nasze rady dotyczące wielkości zegarka, wybierzesz model o odpowiednich dla Ciebie parametrach.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar