2021-11-25

Włosy

Co zrobić by włosy się nie elektryzowały?

Elektryzujące się włosy to zmora chyba każdej kobiety, która zimą nosi czapki. Oczywiście zrezygnowanie z nakrycia głowy byłoby błędem – ono przecież pomaga, a nie szkodzi naszym pasmom. Jak zatem mieć ciastko i zjeść ciastko?

 

 

Odpowiednia pielęgnacja

Elektryzujące się włosy to efekt tarcia pukli o materiał – na przykład o czapkę czy też chustę. Dlatego też z tym problemem mamy do czynienia głównie zimą. Jednak elektryzowaniu się sprzyja nie tylko czapka, ale także brak nawilżenia włosów. Tak! Jeśli są one szorstkie, suche i puszące się, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą się elektryzować. Dlatego aby walczyć z tym zjawiskiem, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim sprawdź, w jakim stanie są twoje włosy. Czy nie potrzebują może odżywienia, bądź nawilżenia? Może zbyt rzadko korzystasz z odżywki czy też maski? Jeśli tak – koniecznie to zmień! Wybieraj jednak produkty dobrej jakości od zaufanych firm. Sprawdź aplikację Jean Louis David https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid i zamawiaj przez nią kosmetyki – szybko i bez problemu.

Zapomnij o suszeniu na gorąco

Suszenie włosów to poranny rytuał wielu osób. A jednak suszarka wcale nie pomaga w przypadku elektryzujących się włosów. Wręcz przeciwnie. Gorący powiew suszarki wysusza włosy i może bardzo szybko sprawić, że zaczną one puszyć się i elektryzować. Nie rezygnuj jednak z suszarki, gdyż to mogłoby być niezdrowe – zwłaszcza zimą. Zamiast tego korzystaj z chłodnego nawiewu. Możesz także używać suszarki z funkcją jonizacji powietrza.

Czesz, ale nie byle czym

Najlepszą szczotką do czesania włosów z tendencją do elektryzowania się będzie ta, która wykonana została z naturalnego włosia. Plastik i guma, które najczęściej wykorzystywane są do produkcji szczotek, potęgują ich elektryzowanie się. Dlatego lepiej wyrzuć takie wynalazki i postaw na włosie.

 

Aby zrobić prezent swoim włosom i zabezpieczyć je przed elektryzowaniem się, wybierz się do fryzjera. To najlepszy sposób na zawsze piękne i odżywione włosy. Umów się na wizytę przez aplikację https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394, a twoje włosy z pewnością ci za to podziękują!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar