2021-11-12

Dodatki

Rajstopy z sieci rybackich – modna innowacja Gabrielli

Rajstopy z sieci rybackich? Gabriella udowadnia, że to możliwe! Z odzyskanych z mórz i oceanów odpadów, dzięki procesom recyklingowym, powstają przędze, a z nich rajstopy. Zysk z ich sprzedaży wesprze Fundację Mare, która działa na rzecz ochrony Bałtyku.


 
 
 
 
Modna alternatywa dla klasyki
Przędze, z których powstały rajstopy now! ocean powstały z oceanicznych odpadów i są certyfikowane zgodnie ze światowym standardem przetwarzania Global Recycled Standard. Pozyskiwany z wyławianych z mórz i oceanów, porzuconych sieci rybackich polimer poliamidowy w fabrykach we Włoszech i Francji przetwarzany jest na włókna wysokiej jakości. Z nich w Łodzi, w fabryce Gabrielli przy Brukowej 13, powstają przyjazne środowisku rajstopy now! ocean w dwóch wersjach: 50 den i 100 den.
 
Now! ocean to rajstopy, które na nogach wyglądają jak najwyższej jakości klasyczne bestsellery marki Gabriella. Są ciepłe, czarne, kryjące, niezwykle gładkie w dotyku. Dzięki temu rajstopy now! ocean mogą być przyjazną środowisku alternatywą dla każdej kobiety, która szuka klasycznych, eleganckich dodatków.
 
Linia now! ocean jest kontynuacją działań, które podjęliśmy w zeszłym roku,produkując pierwsze na świecie rajstopy w 100% z przędz pochodzących z recyklingu. To dowód na to, że dzięki innowacjom technologicznym, moda może być bardziej przyjazna środowisku – mówi Sebastian Krajda, Brand manager marki Gabriella.
 
W opakowaniu now! ocean folię zastąpiono kompostowalnym odpowiednikiem powstałym na bazie PLA, czyli włókna w 100% wykonane z cukrów roślinnych, w tym przypadku z kukurydzy. A papier w opakowaniu pochodzi z materiałów odzyskanych (FSC).
 
 
 
 
 
Rajstopy z sieci - jak to jest zrobione?
Zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikiem to niezwykle poważny problem ekologiczny. Każdego roku do wód morskich trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku! Jednym z najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń pływających w morzach i oceanach są sieci rybackie. Nie dość, że zaśmiecają wody, to jeszcze stanowią śmiertelną pułapkę dla ryb i ssaków. Oczyszczenie z nich mórz i oceanów i wtórne wykorzystanie jako surowca pozytywnie wpływa na środowisko.
 
Recykling tworzyw sztucznych jest znacznie mniej energochłonny niż ich produkcja, przyczyniając się do obniżenia bilansu węglowego. Do produkcji artykułów zawierających materiały pochodzące z recyklingu, ponownie
wykorzystuje się nadające się do tego surowce. W ten sposób oszczędzamy zasoby i chronimy środowisko odpady zmieniając w nowe, wysokiej jakości przedmioty, w tym przypadku w przędze, z których powstają rajstopy.
10% zysku ze sprzedaży każdej pary rajstop z linii now! ocean marka Gabriella przeznacza na wsparcie Fundacji Mare, która od lat działa na rzecz ochrony Bałtyku. MARE jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę Bałtyku. Do głównych obszarów projektów realizowanych przez Fundację Mare należy właśnie oczyszczanie morza z odpadów morskich, w tym sieci widmo i plastiku, a zatem z tworzyw, z których powstają przędze wykorzystywane do produkcji rajstop now! ocean.
 
 
***
 
Dane liczbowe pochodzą z materiałów Fundacji MARE:
https://publicystyka.ngo.pl/seabin-kolejny-morski-kosz-zbiera-smieci-z-baltyku
 
Dowiedz się więcej o now!
 

Komentarze (1)

magda (2021-11-14 18:21:06)
super!
Super! znam Gabriellę i trzymam za nich kciuki!
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar