2021-11-03

Twarz

Oczyszczanie — podstawa pielęgnacji twarzy

Właściwe oczyszczanie twarzy pozwala nie tylko na usunięcie resztek makijażu, ale także nagromadzonych przez cały dzień zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. To podstawa pielęgnacji, dzięki której możesz łatwo i skutecznie dbać o swoją skórę każdego dnia.

 

 

 

Z czego oczyszczamy skórę twarzy?

Na skórze gromadzi się wiele różnego rodzaju substancji. Nadmiar sebum, pot, zanieczyszczenia, drobne pyłki, kurz — to tylko niektóre z nich. Mycie twarzy, aby było skuteczne, powinno oczyścić cerę ze wszystkiego, co ją obciąża i uniemożliwia swobodne oddychanie.

Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne?

Nałożenie nawet najlepszych kosmetyków na niewłaściwie oczyszczoną skórę twarzy nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dlaczego?

Po pierwsze: zanieczyszczenia, pozostałości sebum oraz naskórka zatykają pory. Nieusuwane regularnie mogą powodować wypryski.

 

Po drugie: brak oczyszczania skóry bezpośrednio przekłada się na jej kondycję: mogą pojawiać się niedoskonałości, cera traci blask, może stać się poszarzała i zmęczona.

 

Po trzecie: tylko właściwie oczyszczona skóra może wchłonąć odpowiednią ilość składników odżywczych, które dostarczamy jej w kremach czy serach. Mycie przekłada się więc na  skuteczność stosowanych kosmetyków.

Wieczorna pielęgnacja skóry. Czego używać?

Skuteczna, wieczorna pielęgnacja opiera się na dwuetapowym oczyszczaniu — najpierw wykonujemy demakijaż, a następnie, jeszcze raz, dokładnie myjemy twarz. W tym celu możesz wykorzystać dwa różne produkty lub jeden wielofunkcyjny.

Żel do mycia twarzy nie powinien zaburzać naturalnej flory bakteryjnej skóry. Warto wybrać produkt bez środków drażniących i zapachowych– SLS czy alkoholu. Żel nie powinien powodować uczucia ściągnięcia skóry ani podrażniać oczu. Zamiast tego powinien sprawić, że cera po umyciu będzie nawilżona, rozświetlona i wygładzona. Dobrym rozwiązaniem jest kupno delikatnych, naturalnych kosmetyków. Dla maksymalnego oczyszczenia skóry warto co jakiś czas korzystać z peelingów i masek oczyszczających.

 

Jeśli szukasz dobrego miejsca, w którym kupisz potrzebne produkty do oczyszczania twarzy, sprawdź sklep naturalnymi kosmetykami. To z pewnością najlepsze miejsce na tego typu zakupy.

Wejdź i sprawdź już dziś na https://samarite.eu/.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar